Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozebranie tapicerki drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie tapicerki drzwi. Czy da się oddzielić bez uszkadzania tapicerkę z materiałem od plastikowej?? Bo mam zamiar wymienić to czarne coś na alcantare (podsufitka być może również) A chcę się najpierw upewnić czy nie będzie problemów. No i jak to jest połączone ze sobą, czy na jakieś wkręty, czy zatopiony plastik. No i jak jest z rozebranie schowka w drzwiach oraz podłokietnika. Z góry dzięki

Do wyboru jest kolor bordo C 12 , szary lub beż C 3 z tej aukcji http://allegro.pl/item832774766_tuning_meb...tara_gruba.html

 

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdjąć całe boczki z drzwi. Jak jest mocowane obicie materiałowe nie pamiętam.

żadnych problemów.

Wewnątrz zagłębienia z tyłu są wkręty na torx, tak jak przy klamkach i pod zaślepieniami klamek - mocowane do blachy.

Wkręty zamaskowane gumowymi wkładeczkami.

Klamki połączone z zamkiem linką- nic nie odpada.

Odkręcasz wkręty na górze, na dole pod kieszeniami są po dwie zwykłe na klucz 10.

Potem podważasz tapicerkę od strony otwartych drzwi, mocno z wyczuciem, puszczają dwa kołki

. I ruch w górę- wychodzi dolna uszczelka szyby.

Uwaga:

w jednym miejscu tapicerka jest wciśnięta na łącznik zaciskowy jednokierunkowy- wciskasz i zostaje

- przy wyjęciu wyrywa się - wystarczy na odgiętym płacie przygiąć go szczypcami, puści całość. Potem założysz z silnego przyłożenia .

Jak zdejmiesz jedną, reszta pójdzie automatycznie, podobnie z żarówkami :-) .

Tapicerkę wyjmowałem w nocy przy latarce, jak dzieciak wepchną między otwartą szybę, a uszczelkę kartę :!::-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odświeże temat

Chcąc wymienić tapicerkę na alcantare nasunęly mi się pytania:

Czy ktoś wymieniał tapicerkę boczków? czy ma ktoś może zdjęcia boczków od tyłu? jak jest naciągnięta/przyklejona tapicerka czy jest to osobny element na wciski czy poprostu klejone?

 

W goglach znalazłęm filmik po częsci odpowiadający na moje pytania:

 

Może ktoś ma jakieś zdjęcia swoich przeóbek tapicerki boczków? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można całkowicie odczepić ale trzeba jeszcze wydłubać klamkę i odpiąć część z linką.

Na filmiku właśnie to nie zostało zrobione i linka nadal trzyma tapicerowany boczek.

Od góry jest kilka języczków na których jest to odchylone ale można je bez problemu wyciągnąć z ich osadzeń.

Tapicerowany element na klapie schowka w podłokietniku też można oddzielić od reszty.

Trzeba go przesunąć w stronę zaokrąglonego brzegu ale najpierw z drugiej strony trzeba pod niego wsunąć płaski śrubokręt w 3 miejscach. by przeskoczyły ząbki blokujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!