Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silniki Scenic 1.9 Dci 2003


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, szukałem kilka dni odpowiedzi na moje pytanie niestety bez rezultatu, wieć problem polega na tym że auto cięzko ma opalic po nocnym postoju tzn trzeba chwile pokręcić wtedy zapali i zaczynha się taniec silnika, trzęsie rzuca dosłownie po 20 sekundach pracuje normalnie dodam że nie każdego dnia tak jest , nawet po dłuższej jeździe trzeba chwilke zakręcić żeby odpalił silnik, świece sprawne poduszki również, próbowałem także uszlachetniaczy do diesla niestety nic nie przynosi rezultatu, jeżeli miał ktoś pobobna przygode prosze w jaki sposób można wyeliminowac takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak świece w porządku, np. dziś rano przy -5 nie było żadnych kłopotów z odpaleniem i żadnego z objawów o których pisałem wyżej, silnik pracował prawidłowo

 

[ Dodano: 2009-12-04, 09:30 ]

Wczoraj wieczorem wymieniłem filtr paliwa i rano odpalił bez problemu, silnik pracuje normalnie, dziwna sprawa przed wymiana filtra w wężyku doprowadzającym paliwo z filtra do pompy zauważyłem pęcheżyki powieterza, będę obserwował przez kilka dni i dam znać jak zachowuję się auto

 

[ Dodano: 2009-12-11, 08:22 ]

Witam ponownie, kilka dni obserwacji zachowania silnika i takie wyniki, zauważyłem że jeżeli dwykrotnie włącze zapłon przed odpaleniem silnika to nie ma żadnych problemów z pracą silnika, pracuje kulturalnie bez żadnego drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Witam ponownie, kilka dni obserwacji zachowania silnika i takie wyniki, zauważyłem że jeżeli dwykrotnie włącze zapłon przed odpaleniem silnika to nie ma żadnych problemów z pracą silnika, pracuje kulturalnie bez żadnego drgania."

 

Może świece lepiej się nagrzewają?Jak sprawdzałeś te świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!