Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Thalia -opinie


art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że meganka jaką mam wiekowa trochę jest, to być może będzie nowe autko w przyszłym roku, i myślałem nad trzema modelami:

 

Dacia Logan

Renault Thalia

Renault megane (combi)

 

Jestem najbardziej za Thalią, poźniej za Loganem, powód bardzo prosty: za stosunkowo niewielkie pieniądze ma się autko dość nowe, z małym przebiegiem.

 

Ale do rzeczy:

czy możecie mi coś powiedzieć o Thali ?

chodzi mi o :

awaryjność, eskploatacja, silniki tam są 8v czy już 16v ?

i to samo dotyczy Logana :-)

 

O megane nie pytam bo wiem :-P i wiem też że phII jest o wiele lepsza od phI :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei znam użytkowników Dacii Logan. Wbrew obiegowym opiniom "znawców" motoryzacyjnych, poza siermiężnym wyglądem i dość spartańskim wykonaniem wnętrza to są całkiem niezłe auta. Daćki mają proste, sprawdzone podzespoły z niewielką ilością problematycznej elektroniki. Żaden nie narzekał na usterki. (60 i 86 kkm).

P.S. Mówię tu o wersjach z silnikami benzynowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie - silnik 1.6 znasz bardzo dobrze. ;] Ta sama jednostka co w Twojej megance. Wykonanie wnętrza wiadomo - materiały stosunkowo budżetowe, wiele części można rozpoznać z renówek. Bodajże klamki wewnętrzne są z meganek I, co tam jeszcze to sam nie wiem. No ale za +/- 30k można mieć całkiem nieźle wyposażone auto z salonu. ;p

 

Thalia - jak wyżej, wnętrze również nie zachwyca, ale jest poprawne. Silniki już 16v, chyba wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy chodzi Ci o Thalię I czy II :-) Ja mogę sie wypowiadać na temat Thalii I z silnikiem 1,4 75KM z 2003r. Moja siostra ma taką od 1,5 roku, przebieg w chwili obecnej ok. 107000km z instalacją gazową, wersja bogato wyposażona (Klimatyzacja, halogeny, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka). Samochód nieproblemowy, spalanie ok. 7-9l/100km benzyna pod nogą mojej siostry, jak ja nim jeżdżę to w mieście spokojnie w okilicach 7,5l/100km się mieszczę. Ważne: brak ABSu w starszych wersjach. Jeżeli szukasz takiego używanego samochodu to wybór jest spory i bardzo często od pierwszego właściciela i zadbane. Jedyny minus jak dla mnie to wygląd, ale za taką cenę można się przemóc :-) Z kilkoma takimi egzemplarzami miałem też do czynienia jako z samochodami zastępczymi z serwisu czyli ganianymi bez litości przez różnych ludzi i żyły bez problemów.

 

Jeżeli chodzi o Logana to samochód znacząco wart swoich pieniędzy. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak myślałem :-) Logana znam, widziałem, parę razy się przejechałem nim i właśnie wg mnie auto jak za taką cenę super :-) mam 176cm , jak będę kupował, o ile będę, to wtedy zwrócę uwagę na to czy się mieszczę :-P a co do wyglądu: jest OK zarówno Thalia jak i Logan, nadrabiają to ceną :-)

 

dzięki i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Thalia jak i Logan jak dla mnie są obrzydliwe z wyglądu Środek to Renault więc wiadomo czego można się po tych samochodach spodziewać - pomijając oczywiście środek Logana który jest poza wszelką klasą na minus Gdybym musiał wybrać między tymi dwoma autami to zdecydowanie bym wybrał Thalię i nawet bym się nad tym nie zastanawiał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Logana mogę napisać, że jak przyjeżdżał na serwis to mechanicy się cieszyli - obsługa tego auta polegała w 99% na wymianie oleju. Poza tym praktycznie nic się nie psuło bo to prosta konstrukcja, a większość błędów z poprzednich Renówek została poprawiona. Można niskim kosztem kupić młode auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan jak i Thalia I to jedne z najbrzydszych aut jakie widziałem. Thalia jeszcze ujdzie. Fakt że za niezłe pieniążki możesz kupić świeże roczniki ale ja wolałbym jeździć starszym autem i żeby jakoś wyglądało. Obydwa autka naprawdę nie stwarzają wiekszych kłopotów, dziadek ma Thalię I 1.4 a kumpel Thalię II (dwójka już całkiem spoko wygląda). Obiektywnie auta kojarzone z emerytami i rencistami :-) Z dwojga "złego" brałbym thalię, mniejszy przypał na osiedlu się pokazać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się podzielić spostrzeżeniami ponieważ poprzednim autem przed meganą była właśnie Thalia :-)

Bardzo nie problematyczny samochód, miałem Thalię I z 2001 roku, 1.4 75 KM, kupiona jako nowa :-> , prześmigałem nią do sprzedaży prawie 100 tyś. km, sprawowała się rewelacyjnie, poza wymianą zbiorniczka spryskiwaczy na gwarancji, łożyska w tylnym kole wymianie podlegały tylko materiały eksploatacyjne, (jeszcze naprawiałem kluczyk bo nie czytał immobilisera, ale z tego co wiem to jest przypadłość wszystkich renault - takie same kluczyki) o silniku mogę powiedzieć same superlatywy, na światłach odjeżdżałem znacznie większym i mocniejszym autom średnio spalał 7 l/100 km :-) największym zonkiem był hamulec ręczny wymagał częstej regulacji

mimo brzydkiego wyglądu (ja zaakceptowałem) szczerze polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jako były posiadacz Thalii dorzucę swoje "3 grosze".

Auto może i nie za ładne, ale za to praktyczne (510l bagażnik). Miałem nówkę Talunię z 2004 r 8V 75KM. Paliła od 6 l (trasa, spokojna jazda) do 9,5l (zima , miasto). Awaryjność: na gwarancji: uszczelka przedniej szyby, termostat. Po gwarancji: problemy z elektroniką przy silniku (zaśniedziały styki i podawał błędnie paliwo).

Gdyby nie potrzeba szóstego miejsca w aucie pewnie bym dalej jeździł turecką Renówką ;-)

A tak szwagierka zasuwa Thalią, a ja Scenikiem :-)

Reasumując: Dobry samochód za rozsądne pieniądze, dobrz się spisujący na naszych "równych" drogach (duży prześwit ma znaczenie). W miarę ekonomiczne (naprawy + eksploatacja). A i jeszcze: wygodny, szczególnie miejsce kierowcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!