Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DOJAZDÓWKA W SCENIKACH


gres

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam dlatego, że kolega mówił, ze zapłacił mandat za to, że na jednej osi miał opony z różnym bieżnikiem. Nie pomogło tłumaczenie, że ta inna opona to zapasówka, bo właśnie złapał kapcia i pokazanie w bagażniku koła z właściwą oponą, ale bez powietrza.

 

Nie przyjąłbym mandatu - niech skierują sprawe do grodzkiego i na pewno złożyłbym zażalenie na policjantów do komendanta. Tylko dlatego żeby następnym razem sie zastanowili i podeszli do pewnych zagadnień życiowo a nie przepisowo. Nie znam nikogo kto w zapasówce zmienia opone letnia<->zimowa. Dla mnie to absurd. Zresztą na zdrowy rozsądek to jadąc np. w góry (np. alpy na narty) w sezonie jeszcze letnim powinieneś mieć zapas zimowy czy letni ? Bo tak czy siak możesz dostać po duspku od policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam teraz na zapasie letnia oponę. Kolega miał (wg niego) wszystkie zimówki, ale na zapasie który załozył na koło miał oponę z innym wzorem bieżnika - najlepsza opona z przed obecnej wymiany kompletu opon i do tego sie dowalili. Mam nadzieję, że w takim przypadku nie trafię na takiego nadgorliwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a przymierzałeś czy pasuje to koło?

A przymierzyłem, na tył wchodzi bez problemu :oops:

Koledzy, a może ktoś próbował wkładać tę pasującą w pionie 14 calową dojazdówkę do scenica I phase II. Tam z tyłu są tarcze zamiast bębnów, a przód powiększone tarcze z 26 na 28 bodajże.

Czy ta 14 wejdzie to tyłu?

Pozdrawiam dasal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Aby nie zakładać nowego tematu dołączam się do pytania dasala, dodatkowo czy dojazdówka ET45 będzie pasować do Scenica I phII <ok>

Orginalny zapas ma wybite ET43, jaka jest różnica między tymi wartościami :mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zakładam instalację gazową i kupuję koło dojazdowe do mojego Scenica.

Koło kupuję na tej aukcji.

Na aukcji są oferowane koła o dwóch rozmiarach opony - 125/70/15" lub 115/70/15".

Który wybrać?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wiekszego znaczenia nie ma, jelsi kupujesz dojazdowke bo chcesz zaoszczedzic miejsce w bagazniku no chyab chcesz jak najmniejsze kolo, nie? Poza tym powiedzmy sobie szczerze, jak sama nazwa mowi to DOJAZDOWKA, masz na niej dojechac do najblizszego wulkanizatora, najwyzej 10km (chyab ze mieszkasz w Bieszczadach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Też przymierzam się do zakupu koła dojazdowego (Scenic LF 2001 1,6 16V)

Chciałem skorzystać z linku do aukcji co podałeś ale jest już nieaktywny, czy możesz potwierdzić że to od tego sprzedawcy kupiłeś koło LINK

Sprzedawca też oferuje wymiary 115/70/15 i 125/70/15, kontaktowałem się z nim telefonicznie aby potwierdzić czy bedzie pasować do mojego szczeniaka i otrzymałem info że muszę kupić dojazdówkę 16" :-( . Jeżdżę na aluskach 15" więc jestem teraz skołowany :roll:

tom.scenic czy koło które kupiłeś (115/70/15) pasuję i czy też masz z tyłu tarcze hamulcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz dojazd na feldze 15cali i otwory 4x100. Dedykowane do Renaulta są droższe, proponuje zakupić od VW (sporo 15-tek 4x100) ceny od 40zł a otwór centralny przetoczyć (max 10zł), ja zrobiłem we własnym zakresie kamieniem i szlifierką ;-) .... zaraz się zacznie że pewnie krzywo, że bicie, że nie centralnie ;) ;) ;) a ja od 5 lat nie założyłem rezerwy na auto nie było defektu, poza tym na dojeździe jeździmy max 80km/h i to do najbliższego gumiarza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przymierzałeś "przerobioną" dojazdówkę? W przetłoczeniu otworu nie widzę problemu ale kształt felgi może powodować ocieranie jej o zaciski klocków. Od jakiego modelu dobrałeś koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że zakładałem. Od VW i zebrałem jakieś 1-2 mm (VAG ma chyba 96) wokoło. Jak zbierzesz więcej nic się nie stanie, ułoży się na śrubach.

pierwsza lepsza: https://ssl.allegro.pl/item1068073977_dojaz...oledo_polo.html

jak będziesz dobierał pokrowiec bierz na szeroką (pełnowymiarową) trzynastkę, pasuje idealnie , jest opięty i wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!