Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DOJAZDÓWKA W SCENIKACH


gres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zamiar zakupić dojazdówkę do scenica i zastanawiam się jak ją zamocować by nie walała się po całym bagażniku. W nubirze miałem przymocowaną do blachy oparcia kanapy. Może ktoś się podzieli ciekawymi pomysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest pokrowiec na dojazdówkę z rzepami - trzyma się bez problemu.

Są dostępne te pokrowce na allegro albo w marketach. Ja dostałem gratis do instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tych plastików bym nie drażnił, nie jest to zbyt wytrzymała konstrukcja, a koło ma swoją masę, dodaj do tego dziury w drodze - trzeszczenie plastiku gwarantowane + ewentualne pękanie.

A tak w ogóle to zmieści Ci się ta dojazdówka w pionie? bo moja 15 pod tylna półką się nie mieściła ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zmieści pionowo, ale ja zamawiam 14 calową dojazdówkę (na tylną oś). Co do zamontowania to oczywiście koło ma stać na podlodze bagażnika, więc chodzi tylko o sily działające do przodu, tyłu i np. w lewo, ale skoro mówisz, że te plastyki takie słabe to już nie wiem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, dużo zależy od tego jak to umocujesz. Tez myślałem żeby to tak przyczepić jak Ty chcesz to zrobić, ale dałem sobie spokój i koło leży na podłodze, trudno jest je ruszyć (rzepy) a co się z tym wiąże nie lata po całym bagażniku. Dodatkową zaletą jest to że mogę je sobie położyć jak będę chciał, a jak trzeba to zostawiam w garażu i po kłopocie.

Nie wiem jak jest przy Twoim silniku, ale u mnie zacisk z przodu jest dużo większy niż z tyłu i 14 na pewno nie podejdzie. 15 z odpowiednim ET rozwiązuje sprawę, no chyba że "łapiesz gumę" tylko na tylnej osi <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie np. kształtownik "U" wkrętami do plastyku, do ksztaltownika szpilki (śruba z nakrętką) i koło na śrubach motylkowych-tak miałem w poprzednim aucie. W razie potrzeby odkręcasz koło w 20 sekund. Chcę 14" koło bo zależy mi na tym by było możliwie najmniejsze. W razie pany z przodu zawsze można przelozyć koło z tyłu na przód. A na tyle mam bębny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem o co kaman, ale mimo wszystko to są dodatkowe kombinacje a ja na ten pokrowiec nie narzekam, co nie znaczy że krytykuję Twój pomysł <ok>

Jak już to dopieścisz to się pochwal, może się przekonam :)

A w między czasie może ktoś więcej się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wymiękłem. kupilem pokrowiec i dojazdówkę 14". Ale koło 14 wchodzi w pionie na styk!!!

 

[ Dodano: 2009-01-27, 22:52 ]

wymiękłem. kupilem pokrowiec i dojazdówkę 14". Ale koło 14 wchodzi w pionie na styk!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie to jaki bieżniki mają opony na dojazdówkach. Pytam dlatego, że kolega mówił, ze zapłacił mandat za to, że na jednej osi miał opony z różnym bieżnikiem. Nie pomogło tłumaczenie, że ta inna opona to zapasówka, bo właśnie złapał kapcia i pokazanie w bagażniku koła z właściwą oponą, ale bez powietrza. O tyle mnie to osobiście interesuje, bo na kołach obecnie mam zimówki, ale w bagazniku koło z letnią oponą - oczywiście z innym bieżnikiem. Dotychczas nad tym się nie zastanawiałem, ale po przygodzie kolegi...., co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przepisach jest to opisane, mniej więcej że tymczasowo mogą być różne bieżniki na jednej osi. Źle chłopak trafił to jedno, a drugie słabo się przeciwstawiał <ok>

 

A ja dla odmiany mam na dojazdówce bieżnik zimowy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!