Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka otwartych drzwi + alarm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakreślę ogólnie całą sytuację żeby dobrze pokazać problem. Więc tak, 2 dni temu pojechałem autem w miejsce A (Renault Megane 1.4e 1996) po czym chciałem wrócić, ale nie mogłem nawet otworzyć auta (centralny zamek, bateria w pilocie dobra). Dostałem się do środka, ale po przekręceniu kluczyka zero reakcji, nie działały nawet światła awaryjne. Przyholowałem pod dom, okazało się że akumulator jest padnięty (40Ah, 300A). Pożyczyłem od sąsiada drugi (74Ah, 600A) i wszystko znowu działało. Dziś pojechałem pod supermarket, zamknąłem i gdy odszedłem na jakieś 30m to alarm zaczął wyć.. W końcu ręcznie zamknąłem wszystkie drzwi. W drodze powrotnej zauważyłem że świeci się kontrolka otwartych drzwi... Specjalnie się zatrzymałem i otworzyłem i zamknąłem dokładnie wszystkie, łącznie z klapą bagażnika choć nie były niedomknięte, ale kontrolka świeci się dalej... Czy to wina za mocnego akumulatora? Patrzyłem w zalecane przez producenta i tam było napisane 55, 60Ah. I co mogę zrobić z tą kontrolką i alarmem, żeby móc

normalnie centralnym zamknąć i by nie włączał się alarm jak tylko odejdę? W sumie to ma raczej określony czas do włączenia się a nie odległość, bo stałem przy nim, zamknąłem centralnym i po jakichś 20, 30sek włączył się alarm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówki? A mógłbyś mi łopatologicznie wytłumaczyć co to jest, jak wygląda i gdzie tego szukać? Swoją Meganke mam dopiero od miesiąca i jest to mój pierwszy samochód więc jestem totalnym laikiem jeśli o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lvcas24, jak otworzysz drzwi to zobaczysz czarne, zamaskowane gumą przyciski. To są właśnie krańcówki. W tylnej klapie masz przycisk, który będzie widać po jej otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dziwna sprawa a tym. 2 dni temu samo wszystko wróciło do normy, po czym o 2 w nocy znowu samo nawaliło włączając alarm ;/ Następnego dnia popołudniu wszystko znowu wróciło do normy i póki co wszystko działa jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!