Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka diagnostyczna systemu sterowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że ostatnio zadaję dużo pytań jest to związane z dalszym wyjazdem (do Francji meganką) :-). Trzeba przed wyprawą wszystko naprawić. :-)

 

Ostatnio niestety zaczęła się zapalać: Lampka diagnostyczna elektronicznego systemu sterowania (Ta druga z lewej żółta). :-) Podczas jazdy gdy jadę na jakimś biegu (nie ma znaczenia) zdarza się że się zapala i po chwili gaśnie czasami strzela seriami jak z karabinu :-) i jak wiadomo jest to przyczyną że na chwile wybija pedał gazu w samochodzie. I wyczytałem że może być to przyczyną uszkodzenia (coś w tym stylu sondy lambda).

 

Lecz zaleca się wjechania do serwisu i podłączenia go pod kompa. Czy jeżeli nie zapali się kontrolka na desce to pokaże to przyczynę usterki na kompie? Czy też w megance jest tak skonstruowany inteligentnie komputer że zapamiętuje błędy?

 

Dodam że podczas postoju lampka się nie zapala tylko podczas prędkości od 30km/h wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też w megance jest tak skonstruowany inteligentnie komputer że zapamiętuje błędy?

Tak, zapamiętuje. Możesz jechac na komputer, a możesz tez poczytać na forum o kontrolce usterki elektronicznej, bo chyba o niej mowa. Posprawdzaj co napisano, a dopiero śmigaj na kompa. Tematów jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje przypuszczenie co do kontrolki się sprawdziło, temat zamykam a autora proszę o dopisanie się do odpowiedniego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!