Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pstrykanie w kierownicy


yasko

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zwijacz poduchy a dokładnie taśma się odzywa. Nie pali się kontrolka service?

Tasiemka w zwijaczu jest bardzo delikatna i nieraz może się zerwać.

Może też być problem z blokadą kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic się nie świeci, poduszka podczas odpalenie sie zapala i kontrolka gaśnie i więcej się już nie oddzywa, nie jestem auta pewien czy nie mialo jakiejs histori wypadkowej, moze tam poduchy nie ma tylko rezystor ktos wpioł, czy można jakoś tak zdjąć tą obudowe od poduchy, że nawet jak coś narusze to zrobie restart akumulatorem i kontrlka zniknie? czy lepiej nie grzebać? za wszelkie wskazówki dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , można ściągnąć poduszkę i sprawdzić co się dzieje, wystarczy obrócić kierownicą o 180 stopni , potem odłączyć akumulator i na górze z tyłu kierownicy włożyć cienki śrubokręt w mały otworek i poprostu wypchnąć poduchę. Po tym zabiegu odskoczy od kierownicy, wtedy trzeba ją zsunąć chyba w dół i delikatnie obrócić zobaczysz co się dzieje pod spodem. Może taśma zwijacza gdzieś o siebie nie właściwie ociera. Ale nie polecam całego zabiegu, jeśli ktoś się nie czuje na siłach i może wtedy lepiej zostawić to fachowcom.

A to ,że kontrolka poduchy zapala się przy starcie a potem gaśnie to jest naturalny objaw.

Powiem tak. Jeśli nic się nie dzieje z autem a żadne dodatkowe kontrolki się nie świecą to dałbym sobie z tym spokój. Cały, dokładny opis dostania się do poduchy lub zwijacza jest na forum, wystarczy poszukać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem całą procedurę tą o której mówisz, zastanawiam się tylko czy napewno wszystko jest ok, żeby kiedyś się nie okazało, że tam rezystor jest. Dzięki za podpowiedź będe to obserwował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kilka swoich słów. Więc u mnie na początku też cykało przy skręcaniu kierownicą, a potem się service zaświecił i poduszka powietrzna. I okazało się że taśma się zerwała, a cena za to jest dość duża ;-)

hymmen Ja również bym się nie brał za grzebanie jeśli z autem nic się nie dzieje i service się nie świeci. Bo w Tym aucie łatwo przy okazji coś zepsuć. :->

Daj znać jak coś będziesz wiedział bo jestem ciekaw co to może być. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum jestem nowym uzytkownikiem,i od razu mam problem:( posiadam renault megane II 1.5 Dci z 2003 roku, nie wiem od jakis 2 dni mam problem z kierownica jakies male pstrykanie mam podczas obrotu nia! bylem na serwisie w Renault i powiedzieli ze to tasma inaczej zwijak jest na wykonczeniu jeszcze nie zerwany tylko caly tam chodzi! zastanawiam sie czy to jest jakos do naprawy nie wiem wykrecic wszystko i go jakos przymocowac tam jeszcze raz, na serwisie od razu mowia ze do wymiany ale tak to wyglodalo jak koles chcial mnie naciagnoc na prawie 1000 zl tyle to kosztuje:( nie wiem sa jakies sposoby na naprawe tego? prosze o odpowiec! pozdrawiam i szczesliwego nowego roku:)

Popracuj nad pisownią. Na forum używamy polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej taśmy nie da się naprawić ;-) Dzięki niej działa poduszka powietrzna. A jeśli o wymianę to część kosztuje koło 1000 zł. I nie można kupić samej taśmy lecz całość razem z przełącznikami :-?. Na forum były już takie tematy, polecam poczytać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się trzeba poszukać ;-) Bo to było tak że ja miałem gwarancje w warsztacie, który robił mi auto po wypadku. I oni mi za darmo to zrobili ale jak się dowiedziałem to za to wszystko zapłacili koło 1000zł. Lecz po roku znowu się zerwała i musiałem sam kupić. Udało mi się tanio kupić bo za 300zł z odzysku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

taśma nie cyka. Tam jest taki plastikowy pierścień na sprężynkach. Jak nie łapie się w pusty odpowiednie to tak cyka (ogłos jak przy odbijaniu migacza).

kolego co z tym pierścieniem on ma przylegać do tej taśmy czy ma być w powietrzu,bo u mnie też cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!