Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem: Zgnita Kostka Pod Siedzeniem Kierow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Renault Scenic II Phase I 2004 r. 1.9dci

Problem następujący, ugniła kostka pod siedzeniem kierowcy, powodując zanik działania szyb, brak dźwięku niezapiętych pasów i pomocnika parkowania. Potrzebuję schemat połączeń do tej kostki. Proszę o pomoc. Dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w serwisie powiedzieli to wszystkie te kostki są pognite, a kasa jaką chcą za lutowanie ich jest po prostu za duża. Sam jestem to w stanie zrobić tylko potrzebował bym zdjęcie dokładne, które pokaże mi gdzie który kabelek idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.Też mam problem z tą wtyczką w swoim scenicu i chce zrobić przeszczep tej złączki znalazłem taką tylko koloru czarnego w moim jest szara. I tu moje pytanie czy jest jakaś różnica między wtyczkami może ktoś z Was to przerabiał? Do posty załączam fotki. Pozdrawiam

post-11985-0-96144700-1317230126_thumb.jpg

post-11985-0-12758300-1317230206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo dziękuję za odpowiedź....jednak mam hamulec ręczny elektryczny,który działa jak należy a jednak wtyczka sobie wisi.

Jedynym problemem który kłuje mnie w oczy jest kontrolka SERVICE która uruchamia się wraz z kontrolką check airbag.

byłem w serwisie po zakupie,kiedy się ta kontrolka pojawiła,a tam po wpięciu do CLIP-a panowie poinformowali mnie że przyczyną jest cytuję "obwód napinaczy pasów przednich kierowcy" . ;)

Oglądałem,dociskałem,ale kontrolka świeci nadal-da się to jakoś wyłączyć,czy czeka mnie zakup całego takowego obwodu?

ZA wszelkie sugestie będę wdzięczny.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie wtyczki nie jest kłopotliwe. Kabla jest spory zapas, dużo przewodów ma różne kolory i rózne grubości. Tylko trzy czy cztery są identyczne z tych co gniją. A gniją te co są pod prądem cały czas.

Delikatnie wyjmij wtyczkę to będziesz widzieć gdzie który miał być.

Mi cała opercja zajęła ok dwu godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

pozwolę się podpiąć pod ten temat. Czy kostka ta w Scenicu II ph 1 może powodować że hamulec ręczny (od jakiś 2 miesięcy), podczas wyższych temperatur na zewnątrz, nie odpuszcza automatycznie na pierwszym biegu za każdym razem(jak ruszam ze wstecznego to nie zauważyłem tej chimery ze strony autka), a także pojawia się błąd czujników parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!