Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samootwierające się auto.Dziwna sprawa.


hudy1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już kupę czasu to auto, a nie wiedziałem,że się sama otwiera.Auto stało zamknięte w garażu.Po wejściu do garażu,postałem przy aucie paląc papieroska i dyskutując z kolegą.W pewnym momencie Meganka samam się otworzyła.Mam HF i do tej pory myślałem,że auto otwiera się po włożeniu łapy między klamkę a drzwi lub po naciśnięciu guzika na karcie.Po odejściu od samochodu samochód się zamknął.Podszedłem jeszcze raz do auta i znowu się otworzyło(po kilkudziesięciu sekundach).Oddaliłem się i ponownie nastąpiło zamknięcie.Tak ma być,czy auto strzela focha?

Znalazłem wątek o awariach centralnego zamka oraz HF,ale nikt nie pisze, że auto ponownie samo się zamyka.Tu jest jakoś nietypowo.Myślałem,że tak jest tylko w Lagunach.Jeśli wątek w złym miejcu,proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja taki motyw w moim Aucie. Moim zdaniem to wilgoć, mróz, takie czynniki wpływają na to. U mnie w zimę miałem tak kilka razy że nie włożyłem ręki za klamkę tylko podszedłem do auta HF wykrył kartę i auto otworzyło się. podejrzewam czujniki w klamce, gdy są zaparowane w środku (od mycia auta, ulewy itp..) to ta wiązka którą normalnie się przecina ręką i ona powoduje otwarcie się zamków, podczas wilgoci jest przecieta właśnie wilgocią i wygląda to tak jak by ktoś trzymał coś w środku klamki i przecinał cały czas wiązkę (urządzenie w klamce nie widzi tego po drugiej stronie ----I---- i powoduje to wilgoć. Wtedy podchodzimy do auta antena HF nas wykrywa i auto się samo otwiera, to tak samo by było gdybyśmy zakleili czujniki w klamce. Więc moim zdaniem nic nie jest zepsute, po prostu wadliwe są klamki które to nie są szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogrzeje troszkę temat.

 

Otóż ostatnio, po weekendzie, podchodzę w poniedziałek rano do auta, wkładam rączkę za klamkę (HF), otwieram drzwi normalnie, ale nie ma żadnego sygnału, żadnego "stuknięcia" odryglowywanych zamków, nic... auto stało cały (?!?!?) weekend otwarte??

 

Ktoś miał coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam już kupę czasu to auto, a nie wiedziałem,że się sama otwiera.Auto stało zamknięte w garażu.Po wejściu do garażu,postałem przy aucie paląc papieroska i dyskutując z kolegą.W pewnym momencie Meganka samam się otworzyła.Mam HF i do tej pory myślałem,że auto otwiera się po włożeniu łapy między klamkę a drzwi lub po naciśnięciu guzika na karcie.Po odejściu od samochodu samochód się zamknął.Podszedłem jeszcze raz do auta i znowu się otworzyło(po kilkudziesięciu sekundach).Oddaliłem się i ponownie nastąpiło zamknięcie.Tak ma być,czy auto strzela focha?

Znalazłem wątek o awariach centralnego zamka oraz HF,ale nikt nie pisze, że auto ponownie samo się zamyka.Tu jest jakoś nietypowo.Myślałem,że tak jest tylko w Lagunach.Jeśli wątek w złym miejcu,proszę o przeniesienie.

Nawet jesli nie oddalisz sie od auta ale mechanicznie nie otworzysz drzwi to wtedy ono samo ponownie blokuje zamki.Takie zabezpieczenie przed zabawą przyciskami na karcie. Natomiast automatyczne odblokowywanie zamka to jest kłopot.Może wymień baterie w karcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!