Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowanie szybami przy wyłączonym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zdemontować bezpieczniki musisz najpierw zdemontować rączkę linki maski .Później wypiąć zatrzask bezpieczników z blachy od strony drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączkę? Ale ona tam w niczym nie przeszkadza...po zdjęciu tej całej osłony praktycznie mam dostęp do kostki bezpieczników i od lewej podważam ją, ale tak jak by ją z prawej coś trzymało ....A boję się rwać, żeby czegoś nie upitolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku który dodaje widać po lewej stronie zaczepy którymi bezpieczniki są spięte z blachą od strony drzwi .Najpierw podważasz górny i wpychasz bezpieczniki do środka samochodu a później żeby wyszedł dolny musisz ciągnąć bezpieczniki w górę.

post-3001-0-43878000-1309550037_thumb.jpg

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel: okazało się, że nie trzeba demontować dźwigni od klapy. Wyjmuje się najpierw bezpieczniki (bo zasłaniają mocowanie wajchy), a potem rączkę. Ale to szczegół.

Teraz pytanie: gdzie się ostatecznie podłączyć?

Czy wpiać się w przewód od bezpiecznika wentylatora, czy może w jakieś inne miejsce? Jak by wysiadł bezpiecznik wentylatora to odecięte zostaną też szyby...

A może z tego drugiego przekaźnika wziąć 12V? Tylko zauważyłem, że po wyłączeniu START/STOP na pinach cewki nadal jest 12V. Więc chyba na tym przekaźniku napięcie jest cały czas nie wiedzieć czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz tak jak ci napisałem. Przetnij w przekaźniku od szyb ten cienki żółty przewód i podłącz go pod bezpiecznik od wentylatora .Ten cienki żółty to cewka przekaźnika i potrzebuje tak mały prąd że na pewno nie spali ci bezpiecznika wentylatora. Lub jeżeli się obawiasz to podłącz pod przewód żółty gruby który zasila bezpiecznik wentylatora. (Jak wyjmiesz bezpiecznik to miernikiem sprawdzisz który pin bezpiecznika jest zasilającym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!