Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

kod z autoryzowanego serwisu renaulta lub z programu który znalazłeś w linkach które podałem(jak dobrze czytałeś to wiesz o czym pisze-ja nie mogę tego programu rozpakować bo chce kodu ale też sie o to nie starałem bo wystarczy napisać do osoby która korzystała)

 

Jak się wejdzie na tą stronę to obok nazwy programu malutkimi literkami jest podane hasło do archiwum :!:

 

Paulo ściągnij ten program, powpisuj wszystkie kody cyfrowe tak jak pokazuje instrukcja programu a otrzymasz 4 cyfrowy kod do auta. Wsiądziesz, włożysz kluczyk do stacyjki, włączysz zapłon, dioda zacznie szybko mrugać, wciśniesz na desce ten guzik od zamykania auta i będziesz trzymał, dioda zacznie mrugać i tu: jak masz kod np 1212 to trzymasz, dioda mrugnie raz, puszczasz, wciskasz i trzymasz, dioda mrugnie dwa razy, puszczasz, wciskasz i czekasz aż mrugnie 1 raz, puszczasz, wciskasz i czekasz aż mrugnie 2 razy, puszczasz, po chwili dioda zapali się na 5 sekund po czym zgaśnie. I wtedy możesz odpalić auto :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w ASO i za dorobienie klucza chca 550zl ale spotkałem kumpla a ten kumpel zna goscia z ASO i gosc mowil mi zebym zrobil tak ze jak chce zaoszczędzić to dorobic klucz w zwykłym warsztacie za pare zlotych kupic od nich kod do awaryjnego wylanczania immo i w razie jakis problemów z kluczykiem,odbiornikiem czy immo używać tego kodu no i oczywiscie jak cos z pilotem czy odbiornikiem to otwierac z zamka a teraz mam pytanie

1- czy ten kod zawsze działa czy moze sie zdarzyć ze nie działa?

2- czy po np kilku nastu razach uzycia kodu ten kod nadal będzie pasować czy moze sie on zmienia ?

3 czy na prawdę az tak czesto sa problemy z kluczykami i immo czy to tylko tak jest rozdmuchiwane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiony]

Witam. Mam na imie Bartek.Jestem ze Skarżyska -Kamiennej. Mam Megane Coupe 1,6 96rok.

 

Mam taki problem. Mój immobliajzer szwankuje.Około 3 dni temu chciałem wejsc do samochodu i nacisnełem pilota w kluczyku ale drzwi się nie otwarły.Otworzyłem je kluczykiem ale dioda od immobilajzera na desce rozdzielczej świeciła i nie mogłem zapalic silnika.Wymieniłem baterie w kluczyku ale to też nie pomogło. Otworzyłem plastikową obudowe, która znakdowała się na podsufitce i poruszałem kabelkami i pomogło.Niestety wczoraj znowu mi sie to przydarzyło i ruszanie kabelkami nie pomogło. Dopiero po około 30min znowu nacisnełem pilota w kluczyku i immobilajzer sie wyłączył. Co może być nie tak? Czy da się to jakoś wyłaczyc bo niechce żeby mi sie to więcej zdarzyło.Wspomne tylko,że oba moje zamki w drzwaiach sie rozsypały i potrzebowałbym tylko żeby centralny zamek działał ale żeby immobilajzer był odłączony.Pozdrawiam

 

Po co zakładasz kolejny taki sam temat, skoro już taki istnieje. Następnym razem, najpierw użyj "szukaj'ki". TU - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś megane 1996 r., silnik 1,6, wersja RN z immobilaizerem i centralnym zamkiem. W instrukcji obsługi (WKŁ) przeczytałem, że powinienem mieć jakiś KOD. Nic takiego nie dostałem, czy można go jakoś ustalić?

 

Witaj.Jestem cienki w całej tej elektronice.miałem ten sam problem.Jeden nie zawsze działający kluczyk(imobilajzer) 2 kluczyk "padnięty)można nim było tyko otwierać drzwi.Też ie miałem żadnego kodu do radia.Udałem sie do elektryka samochodowego"złota rączka.Po kilku godzinach miałem już kod do odpalania awaryjnego i działający już drugi kluczyk.Całkowity koszt tej "operacji"to tylko 90zł :?: a ile kosztuje w ASO????????????brrrrrrrrr :?:

 

[popraw swoją wypowiedź bo jest mało zrozumiała i stosuj interpunkcję - bronius]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem sie do elektryka samochodowego"złota rączka.Po kilku godzinach miałem już kod do odpalania awaryjnego i działający już drugi kluczyk.Całkowity koszt tej "operacji"to tylko 90zł

 

możesz podać trochę więcej szczegółów ? gdzie ? bo brzmi zbyt pięknie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat bo temat podobny, mam problem z pilotem a wygląda to tak ze pilot w naj mniej odpowiednim czasie nie reaguje z zapasowym jest tak samo baterie wymienione sprawdzałem cyfrówką czy pilot daje sygnał i oba sygnał wysyłają. Otwarcie kluczykiem nie załatwia sprawy bo nie jest odblokowany imobilizer. Nieraz pilot zaskoczy za pierwszym razem i nieraz musze skakac koło auta pare minut. Prosze o szybką porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odebrałem swój 2 kluczyk bo jak kupiłem moją "Renię" to miała tylko 1.

Za kluczyk skasowali mnie 560,69zł + przyuczenie kluczyka 30zł.

Na kluczyk czekałem ponad tydzień zaliczki musiałem wpłacić w ASO 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja moze kilka slow od siebie .... ;-)

Problem pojawil sie wczoraj ... wpadlem na genialny pomysl wymiany baterii w kluczykach (mam dwa z czego na jeden auto nie reagowalo ... trudno ... taka przypadlosc kupowania uzywanych)

Zatem zakupilem baterie ... rozkrecilem .... wymienilem ... ide sprawdzic ... a tu zonk ..... nie reaguje .....

Wiec .... internet ... (tak trafilem do was :?: ) .... czytam watek .... sciagam program ( na marginesie wszystkie hasla sa na stronie ... reszta hasel jest w txt dolaczone do zipa) .... no i zaczyna sie jazda ..... wpisuje model auta .... i szukam kodu kluczyka ..... rozkrecilem dwa i ciagle to za dlugi kod, to nieprawidlowe znaki w kodzie ....

Zatem .... wszytskie mozliwe ciagi znakow z wnetrza kluczyka ..... nawet te na plastikach .... i pojawil sie kod

Ide do auta ... procedurka .... synchronizacja ... i mam dwa zsynchronizowane kluczyki i kod awaryjny do auta ....

Koszt calej operacji - troche nerwow, 1 h szukania rozwiazania i ..... dwa browarki ...

 

Konkluzja - szukajcie a znajdziecie

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

 

[pisz pełnymi zdaniami bo ludzie Cię nie zrozumieją - bronius]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i mam nastepujęcy problem. Mam megane z 2000r (po lifcie)i mam tylko jeden kluczyk tzw. twrdy tzn. bez centralki ( czyli przycisku do otwierania drzwi) tylko z samym transponderem do immo ( taka mała kosteczka w kluczyku).Chciałbym zrobić drugi kluczyk. Załatwiłem już z innego samochodu kluczyk, grot nie stanowi problemu w ASO 70 zł do moich zamków, tylko jak mogę przyuczyć transponder do mojego autka bo to w ASO to już kosmos i czy to wogóle jest możliwe. Proszę o jakieś informacje, może ktoś miał taki problem lub już to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie cały temat to się dowiesz.

Jedni twierdzą, że się da inni, że nie - jak na razie nie mam namacalnych dowodów, że komuś się udało przyuczyć innego plipa niżli serwowany do jego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia wyglądają następująco jak do tej pory:

 

1. Spece w Łodzi twierdzą, że są w stanie ( i robili to wcześniej ) przyuczyć transponder (nowy, który jest identyczny jak fabryczny ) do fabrycznego immo.

2. Mój Scenic ( 98 rok) ma 8-cyfrowy kod do blokady immo. Kod dostałem w ASO ( 30 zł )

3. Przy próbie douczenia kluczyka jeden komp niby pokazuje, że przyuczył, ale kluczyk nie działa, a drugi komp pokazuje, że podany kod jest niepoprawny. Więc czeka mnie ponowna wizyta w ASO i sprawdzenie, czy się nie pomylili dając mi kod, albo czy w moim aucie jest komp od innego auta ( mam nr ECU odczytany z kompa, więc to się zweryfikuje ), albo, co najgorsze ktoś wcześniej kombinując przy kompie zmienił kod ( podobno w megankach jest to możliwe ) i wtedy to już największa lipa, choć nie beznadzieja podobno.

W moim aucie nie da się ręcznie za pomocą przycisku centralnego wpisać kodu do immo. Centralny nie jest połączony z immo ( pilot radiowy )

 

PS. Przy tych wszystkich operacjach dowiedziałem się jeszcze, że do kompa mogą być zaprogramowane max 4 kluczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiony]

Panowie pada mi pilot do centralnego i imo (kilka,kilkanaście razy trzeba nacisnąć aby zadziałał) jest to mój jedyny kluczyk (drugi nie działa),czytałem na forum że jest kod do wyłączenia imo który można zdobyć w ASO lub od właściciela,czy może ktoś wie czy tego kodu nie ma czasami na brifie lub na innych papierach (autko z Niemiec).Pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek porady.

 

Przeniosłem do właściwego działu i już istniejącego tematu. Polecam zapoznać się z treścią postów w tym temacie. - gojgien

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-02-11, 23:08 ]

Tego kodu w papierach nie znajdziesz. Poczytaj post kol. poplat, 4 wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!