Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na wertepach przygasają światła mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie drodzy Forumowicze! ;)

 

Jestem tu nowa, więc jak coś skopię to nie bijcie <_<

 

Otóż mamy z mężem taki problem w naszej Megi - jakiś czas temu padł lewy przedni kierunkowskaz a niedawno padło lewe przednie światło mijania. Postojówka się świeci. Na domiar złego wczoraj kolega powiedział mi, że jak jadę po "kocich łbach" to mi przygasa prawe światło mijania <_<

 

Czy może mi ktoś powiedzieć, w czym może być rzecz? :mrgreen: <_< Może ten brak lewego kierunku i mijania to niekoniecznie wina przepalonych żarówek ale tej owianej złą sławą elektryki? :mrgreen: Jeżeli prawe światło przygasa na wybojach?

 

Mąż zna się na elektryce, więc mógłby sam sprawdzić, ale chciałabym się dowiedzieć, jak ma to ugryźć? ;)

 

Pozdrowionka serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia jest sporo gdyż trzeba rozpocząc od napięcia ładowania aku. Jak będzie ok. to sprawdzwmy podłączenie zasilania żarówki (ta która przygasa) ,bezpieczniki czy dodrze siedzą w gniazdach i nie są zaśniedziałe . Ale najważniejsze to sprawdzić żarówki te co nie świecą.Jak to wszystko bedzie ok. i dalej będą swiatła przygasać (zakładam ,że zarówka jest spalona) to zostną do sprawdzenia kostki połączeniowe .

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź pit-men! :mrgreen:

 

Wczoraj byłam z mężem przy naszym oddalonym od zgiełku miasta garażu i mocowalismy się z ustaleniem przyczyny problemów <_<

 

Najpierw namęczyliśmy się z demontażem lampy przedniej lewej, bo inaczej nie dało się dojść do tej cholernej żarówki kierunkowskazu <_< która nota bene okazała się sprawna ;) Przepalona jest żarówka świateł mijania H-7, trzeba będzie ją wymienić, ale to na szczęście uda się już bez demontażu lampy, tylko aku trzeba wyjąć. Po przejżeniu styków dochodzących do wszystkich żarówek w lampie ślubny stwierdził, że tu wszystko gra. Problemem jest więc zapewne gniazdo bezpieczników. Kiedy tak pogmeraliśmy przy elektryce przy lampie kierunkowskaz zaczął działać. Ale radość była przedwczesna, bo jak dojechaliśmy do domu to kierunkowskaz znowu kaput :mrgreen: Aku jest sprawny, był nawet doładowywany przez nas, ale za dużo prądu nie łyknął, więc znaczy, że jest właściwie ładowany.

 

Niedługo zajżymy do bezpieczników i poinformuję na Forum, co i jak <_<

 

A tymczasem pozdrowienia dla wszystkich Użytkowników Megi ;) Buziole!

Edytowane przez GosiaMu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany żarówki nie trzeba demontować aku jest dostep od nadkola ale trzeba mieć w ręce 4 stawy i palce pianisty ,a tak poważnie trochę praktyki i wystarczy 5 min aby wymienic żarówkę. Jeżeli po ruszeniu złączem przy kierunkach zaczoł działać to tam trzeba szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw namęczyliśmy się z demontarzem lampy przedniej lewej, bo inaczej nie dało się dojść do tej cholernej żarówki kierunkowskaz

A po co demontować od razu lampę. Wystarczy wyjąć akumulator i dostęp do kierunku można powiedzieć, że "bajka". W ten sposób wymieniałem 2 razy żarówkę od kierunku.

 

Ps. Demontaż pisze się przez Ż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!