Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła drogowe nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z moją megane II 2005 DCI - nie działaja mi światła długie.

Bezpieczniki sa OK.

 

Co z przekaźnikiem w tych samochodach? Gdzie on sie znajduje?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik jest jeden na oba reflektory. Tutaj masz opis problemu ze światłami mijania. W poście jest zamieszczone przeze mnie zdjęcie skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika, na którym widać oba przekaźniki. Jeden od świateł mijania, a drugi od drogowych. Sprawdź jeszcze złącze wychodzące ze tej skrzynki. Czasami z nim są problemy (to czarne nad bezpiecznikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kostka ze zdjecia ktora niby jest przekaznikiem jest lutowana czy wyjmowana? bo wiem ze nie moglem nic wyciagnac pod zdjeciu obudowy.

trzeba ja przelutowac?

 

to raczej jest to bo wyjalem wszystko - poskladalem od nowa. zapsikałem tym czyms na styki. bezpieczniki sa ok. kostki powciskane. zarowki ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się wyjąć. Trzeba przelutować, ale to też nie jest łatwe, bo płytka jest obustronnie drukowana. Sprawdź ten przekaźnik. Na dwa styki daj 12V i sprawdź multimetrem czy przekaźnik ma "przejście". Ja kupiłem całą skrzynkę. Na allegro są po 200-250zł. Nie trzeba przyuczać. Tylko pod podłączeniu clipem widać, że jest inny VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt skrzynki 270 zł.

W życiu tyle bym nie dał z powodu przekaźnika za kilka złotych. :mrgreen:

Już prędzej bym go delikatnie rozebrał, tak by nóżki w płytce zostały i do nich dolutował kabelki do normalnego, zewnętrznego przekaźnika samochodowego, ze swoim cokołem. (podobnie jak domowym sposobem wymienia się napuchnięte kondensatory na płycie głównej PC-ta) Miejsca pod maską sporo to i na taki mały klocek miejsce by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu tyle bym nie dał z powodu przekaźnika za kilka złotych. :mrgreen:

Ja w sumie też, ale nie zawsze jest to wina przekaźnika. U mnie akurat przekaźnik był w porządku, ale z jakichś powodów elektronika skrzynki (ta część pod kątem prostym do reszty płytki) wysyłała sygnał na przekaźnik, że ma właczyć światła. Bez wymiany się nie obeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!