FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Antena radiowa - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phII
Antena radiowa

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   WiLLy06 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II lift
  • Silnik:1.5DCi 106km
  • Przebieg (tys.km):102

Napisano 14 marzec 2012 - 23:25

Witam

czy ktoś skracał lub wie gdzie można kupić krótkie anteny radiowe do megane II ??
bo ta oryginalna troche jest za wysoka :lol:
[ciach]
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 14 marzec 2012 - 23:40

Ja zakupiłem krótsza do sceniola drugiego ale to było padło. Odbierało tylko najbliższe stacje, a to jeszcze wybiórczo.
Potem zakupiłem w Peugocie chyba z 106 taką jak jest w sceniolu/ meganie. W pugu jest taniej.
Niestety zahaczałem jej końcem o ramę drzwi w garażu.
Obciąłem ją o około 4 cm. To jest pręt z włókna szklanego owinięty nieizolowaną cienką taśmą, a na tym izolowany przewód nawinięty większym skokiem zwoju. Nie jest to połączone ze sobą i należy dopilnować by się nie zwarło..
Dobrze zaizolować i nasadzić kapturek zerwany z odciętego końca anteny.
Najlepiej i jedno i drugie zadanie spełnia klej na ciepło. (laski kleju do pistoletów elektrycznych)
Po skróceniu anteny praktycznie brak efektów negatywnych, albo zauważalnego skrócenia zasięgu odbioru.
Dołączona grafika Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   WiLLy06 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II lift
  • Silnik:1.5DCi 106km
  • Przebieg (tys.km):102

Napisano 16 maj 2012 - 20:27

Faktycznie, skróciłem antene dosyć mocno i zostawiłem kapturek gumowy i go przykleiłem oraz zaizolowałem.
Efekt.. bardzo dobry, ładnie wygląda i antena normalnie odbiera fale jak poprzednio.
[ciach]
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1