Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana stanu licznika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.

Może to wydać się dziwne, ale chciałbym zwiększyć stan licznika mojego auta.

Mój poprzednik, lub ktoś jeszcze inny, w sposób tak bezczelny ustawił 131 tys km, że aż mnie w oczy kłuje. Samochód, który jest z 2000r ma przejechane najmniej 200tys, a poza tym chciałbym ustawić taki stan, z jakim sprzedałem swój samochód (204.000km).

Teraz pytanie podstawowe: czy jestem w stanie zrobić to w warunkach domowych, czy muszę się udać do jakiegoś "magika"? Wydaje mi się, że przez mój interfejs za kilkadziesiąt złotych tego nie zrobię, więc zwracam się z prośbą o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś na allegro taki interfejs do renówek, kosztował ~40zł, tylko coś tam pisało, że nie do wszystkich liczników się nadawał.

Nie mniej bez sprzętu tego nie zrobisz, nie wiem czy CLIP-em to ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola nie tak prędko :-)

Można powiedzieć, że clip nie robi diagnostyki tych liczników, w sumie zapala tylko kilka kontrolek, natomiast nie ma możliwości podglądu/korekty przebiegu. Clip "obleci" tylko nowsze sceniki i być może megany.

Podaj jaki masz licznik, Sagem czy Jaeger - to jest ważne.

 

A sam pomysł, żeby ustawić sobie przebieg z poprzedniego auta -hmm, co najmniej bardzo rzadko spotykany, oryginalny :-) Wolałbym sprawdzić auto po VINie w aso, sprawdzić jaki był przebieg do momentu ostatniego wpisu, wtedy przebieg podzielić przez ilość lat i mniej więcej na tej podstawie ustalić aktualny przebieg (z dużym błędem). Takie coś pozwoli poprawnie eksploatować auto, tj robić wymiany olejów rozrządów itp, ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz licznik, Sagem czy Jaeger - to jest ważne.

Jeśli chodzi o licznik, to nie wiem jaki mam - nie chce mi się już przed świętami zdejmować półki, a chyba bez tego się nie obejdzie... Po świętach zajrzę i na pewno się odezwę.

 

A sam pomysł, żeby ustawić sobie przebieg z poprzedniego auta -hmm, co najmniej bardzo rzadko spotykany, oryginalny :-) Wolałbym sprawdzić auto po VINie w aso, sprawdzić jaki był przebieg do momentu ostatniego wpisu, wtedy przebieg podzielić przez ilość lat i mniej więcej na tej podstawie ustalić aktualny przebieg (z dużym błędem). Takie coś pozwoli poprawnie eksploatować auto, tj robić wymiany olejów rozrządów itp, ale to moja opinia.

 

...dlatego napisałem, że pewnie się zdziwicie... :-) Jak najbardziej Twój tok myślenia popieram - tak powinno się postępować, ale po VIN'ie aż się boję sprawdzać samochód. Wiem, że przebieg będzie duży, ale jak człowiek ma cichą nadzieję, że jednak jest trochę mniej to jest się nieco spokojniejszym. :-)

Akurat w tym przypadku pomyślałem, że "kontynuując" przebieg kolejnych samochodów, po kilku latach miałbym obraz tego ile przez ten okres przejechałem kilometrów. Oczywiście gdybym miał pewny - oryginalny przebieg, to nie zawracałbym sobie głowy takimi dziwnymi zabiegami, ale skoro i tak ten przebieg jest niewiarygodny, to mógłbym sobie pozwolić na odrobinę "szaleństwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście, zmiana w Jaegerze jest dość prosta.

Czyli jest to możliwe (i proste do wykonania) jedynie dla kogoś, kto ma CLIP'a czy taki jak ja posiadacz prostego interfejsu KKL też może to zrobić "w domowym zaciszu?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisałem wyżej, tego się nie da zrobić przez interfejs, trzeba kombinować przy samym liczniku. Mowa o phII, w phI nie wiem jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o phII, w phI nie wiem jak jest.

Ja mam phII, ale scenic w wersji I więc prawdopodobnie nic z tych rzeczy, bo link, który podał Kolega gojgien traktował o megane/scenic w wersji II.

Skoro w moim przypadku miałoby się to odbywać drogą wymontowywania zegarów, wylutowywania czegokolwiek itp, to po prostu przeboleję ten za mały stan licznika :-)

Mimo wszystko dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj masz interfejs do korekcji http://viaken.pl/pl/korygowanie-licznikow/interfejs-do-renault-jaeger.html Niestety bedziesz musiał zdjąc półkę i odkręcić licznik żeby go skorygować.

Edytowane przez meganecoupe02
poprawiłem link bo nie działał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!