Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reset zegara i kompa przy starcie


Rekomendowane odpowiedzi

MIAŁEM TAKI sam PROBLEM 5 Grudzien 2012 Reset zegara i licznika kilometrów przy starcie i wyłaczeniu zapłonu. temat olałem

20 Grudzien 2012 przychodze rano do samochodu

W 2 pierwszych linijkach zmieniłem rok. Grudzień 2012 dopiero będzie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak nie urok to scenic...

 

dziś skasowało mi się wszystko jak i u Was miało to miejsce... czy jest może ktoś komu zdarzyło się to tylko raz i nie powtarza się?

 

może obejdzie się bez wysyłania licznika? z góry dzięki za info...

Masz jakieś zezwolenie na olewanie regulaminu i takie pisanie postów, czy też jakimiś specjalnymi papierami się legitymujesz???

Przynależność do grupy UŻYTKOWNIK obliguje Cię do przestrzegania zasad, a mnie do braku pobłażliwości za ich naruszanie.

 

A dokładnie?? bo już się pogubiłem

Edytowane przez konkretny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę czy luty wyświetlacza są oryginalne - jeśli tak to ryzyko manipulacji (kręcenia) licznika spada do zera.

 

CLIP ma funkcję "regulacji licznika". W polu tym jesy informacja, żeby stosować tylko w wypadku wymiany licznika do wpisania aktualnego przebiegu.

Nie wiem, czy fakt grzebania w tym miejscu się gdzieś notuje czy nie, ja w każdym bądź razie w ten sposób zmodyfikowałem informację o nadchodzącym przeglądzie (podczas wymiany oleju diler o tym zapomniał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLIP ma funkcję "regulacji licznika".

owszem, ale tylko w górę. Jak sam napisałeś:

W polu tym jesy informacja, żeby stosować tylko w wypadku wymiany licznika do wpisania aktualnego przebiegu.

do nowego licznika można wpisać tylko stan większy od zera, możliwości "korekty w dół" nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęiki za informacje, nie ruszałem tego parametru i nie wiedziałem, że nie można wpisać niższego. Bawiłem się tylko ustawieniem informacji o przeglądzie.

 

Teraz mam jasność w temacie Marioli, tzn Renaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o przegląd?

Jak się przegląda CLIPem deskę rozdzielczą to na tej stronie jest pięć opcji do odczytu/zmiany:

rzebieg całkowity

Okres pomiędzy przeglądami (12 miesięcy)

Przebieg pomiędzy przeglądami (30.000 km)

Czas pozostały do przeglądu

Przebieg pozostały do przeglądu.

Brak dojścia do innych parametrów (Przebieg chwilowy, zasięg, ilość paliwa, przebieg od ostatniego tankowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tzw. ''drugą młodość'' po wyzerowaniu :-)

Przypuszczam, że nikt jeszcze z tego forum posiadający CLIP-a takiego eksperymentu nie przeprowadzał, z obawy przed wstukaniem kolosalnego przebiegu i brakiem możliwości cofnięcia.

No ale dobrze kombinujesz, przynajmniej teoretycznie. Choćby to i na 2 podłączenia zrobić. Podbić przebieg do prawie pełnego licznika, potem normalnie pojeździć aż licznik się wyzeruje i zacznie liczyć od nowa, znowu CLIP i jak przy nowym liczniku, podbić do góry ale mniej jak było na początku. :-)

W teorii to proste, ciekawe jak w praktyce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, o to chodzi.

Ale jest strach, że po 999999 się nie wyzeruje tylko wyskoczy np ------, poza tym pamiętajcie, że licznik obsługuje także jednostki imperialne (mile).

 

W celach doświadczalnych nie resetuję licznika przebiegu dziennego, mam juz prawie 4000 mil (czyli 6400 km). Zobaczę kiedy @przeskoczy@ na zera, przy 6250 milach (10 tyś km) czy 10 tyś mil. Założyłem, że jest tylko 4+1 cyfrowy, ale mogę się mylić.

 

Dodano: 06 kwi 2012 - 16:01

Jak spotkam na złomie scenica II to poświęce £10, wydłubie z niego licznik i poeksperymentuje z przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie co się kiedyś dowiedziałem na ten temat. Mam również Clio II Ph II i tam zmieniłem licznik na wersje z kompem. Chciałem sobie zmienić przebieg na ten ze starego licznika czyli zmniejszyć. Na allegro z Katowic zmalałem ogłoszenie o podłączeniu pod Clip więc piszę w tej sprawie.

 

Dostałem odp. że przebieg można zwiększyć ale tylko w górę, ja na to czy by można zwiększyć maksymalnie, potem przejechać trochę aż licznik sam przeskoczy i znowu zmienić. To dostałem drugą odp. że jest max można wpisać o ile pamiętam 750 tyś., w każdym razie do 999 999 jeszcze dużo brakowało.

Nie wiem czy to prawda ale taką dostałem odp. i na ile się różnią liczniki w Clio a Megane to może i opcję dostępną będą inne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Wszystkich.

Jak każdego właściciela ukochanego Scenica itp. Mnie też to dopadło. Lut na dławiku faktycznie był pęknięty. Po lutowaniu zwykłą lutownicą dławika była lekka poprawa (zegar i licznik resetował się, co drugi raz). Na szczęście pracuję w firmie, która dysponuje mikroskopem i lutownicą do montażu powierzchniowego. Przeleciałem jak opisał „kipi” wszystkie elementy przetwornicy na lewo od dławika i sam dławik.

Cud – stała się jasność. Na wyświetlaczu wszystko jest wyraźne no i zegar i licznik odcinkowy pracuje prawidłowo.

Przy okazji mam pytanie. Kto wie, w którym miejscu znajduje się eprom, który przechowuje informację o przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!