Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

m7a7r7c7i7n    0

chyba padla mi pompka paliwa. bo jej nie slychac i na paliwie nie chce juz chodzic. mozna ja zregenerowac? Latwo ją wyjąć?

Lewy    10

Wyjąć jest łatwo. Podnosisz siedzisko tylnego siedzenia i masz juz dostęp do pompy. Jeżeli jest rozbieralna, to można ją jeszcze uzdrowić. Jeśli nie to tylko wymiana na nową.

Prezes    39

Może się zawiesiła - postukaj. Podnieś kanapę z tyłu i tam masz ją schowaną. O regeneracji nie słyszałem. Ja kupowałem nową. Bardzo łatwo się ją wymienia jak się ma odpowiedni sprzęt, klucz. Odpiąć elektrykę i zdjąć przewody paliwowe. Potem kluczem się odkręca pokrywę zbiornika z pompą. Trzeba jednak odessać paliwo bo musi być prawie pusto :!:

Zbiornik jest z tworzywa i się zdeformuje jak będzie zbyt ciężki a się to rozkręci :!:

Niestety jest też kolejny problem - numery pompy są na pompie czyli w zbiorniku. Dopiero jak ją wymontujesz to spiszesz. Uważaj na przewody i pływak.

Powiem teraz ciekawostkę do modelu silnika jaki ja miałem montowali 3 różne pompy ;-)

Oczywiście za pierwszym razem kupiłem nie taką ;-) bo nie miałem tej wiedzy co teraz i numerów spisanych z pompy ;-) Jeszcze ją gdzieś w piwnicy powinienem mieć tą starą oczywiście.

Lewy    10

Co do regeneracji, to nie wiem jak jest w 100% w Megankach. Może są tylko i wyłącznie nierozbieralne. Dotychczas myślałem, że tylko takie są niezależnie od marki samochodu. Ostatnio jednak kumpel w Golfie wymieniał i mial rozbieralną. Mógł kupić same wnętrzności i ją naprawić.

Prezes    39

Zaraz poszukam swojej w piwnicy - może znajdę ale wydaje mi się że nie.

Mam zrobię fotki i zapodam jak uda mi sie połączyć z aparatem :-)

Nie ma szans aby ją rozebrać .

Pompa_paliwa_1.jpg

Pompa_paliwa_2.jpg

Pompa_paliwa_3.jpg

Pompa_paliwa_4.jpg

Pompa_paliwa_5.jpg

Pompa_paliwa_6.jpg

Pompa_paliwa_7.jpg

Pompa_paliwa_9.jpg

CareK    4

Pytam z ciekawości:

W każdej megance pompa paliwa jest pod autem? Ale ciekawe rozwiązanie :-)

Pytam bo np w Polonezie miałem w komorze silnika i dla mnie to zupełna nowość :-)

bronius    4

polonez to archaiczna konstrukcja, większość aut ma przy baku

Prezes    39

Pompa paliwa nie jest pod autem tylko w baku a dostęp od środka :-)

dudu    0

W polonezie na jednopunktowym wtrysku pompa jest już w baku.

m7a7r7c7i7n    0

pompka jednak dziala. Ale nie pali na cieplym silniku. Na zimnym przewaznie odpala bez problemow. Nie wiem co mam zrobic :-)

[ Dodano: 2007-11-07, 16:23 ]

okazalo sie ze mam do zrobienia glowice :-) Nie pali na 3 i 4 cylinder i cisnienie jest za male...

[ Dodano: 2007-12-03, 15:58 ]

witam po dlugim czasie. mimo regeneracji glowicy nie poprawilo sie. Ostatnia deska ratunku byly wtryski...znalazlem cala listwe za 100 zl na allegro (uzywana). dzis je wymienilem i juz jest w porzadku!!! odpala jak pszczolka :P Ale dlugo sie z tym meczylem,masakra :P

krason    0

moja megi jak jest zimna po zakręceniu zapala, ale zaraz gaśnie, muszę potem kręcić klika razy i zapali, myślę że to pmompa nie trzyma paliwa, ale mogę się mylić, pompę słychać więc pracuje, ale jak sprawdzić czy trzyma paliwo?

Krzychu29    0

Ile masz paliwa w baczku? Ja miałem podobne zdarzenie u mnie ustąpiło jak dotankowałem wiecej paliwaka. Moja pompka jest słaba ponieważ jak mało paliwka to trzeba kręcić a jak wiecej pali szybciej.

Pozdro.

krason    0

paliwka mam zawsze ponad pierwszą kreskę, ale dotankuję i sprawdzę czy pomogło

Krzychu29    0

Co do pompy czy słychać ją około 2 sekundy po przekręceniu kluczyka przed odpaleniem? Wtedy dobija cisnienie w układzie paliwa.

[ Dodano: 2007-11-09, 10:28 ]

A (immobilaizerrr) soki sam nie wiem jak to sie pisze. U mnie tak dzieje sie dokłądnie jak jest włączony autko odpala i za momencik gaśnie może on daje w kość. Słyszałem także że czujnik położenia wału ma wpływ na odpalanie ale sam nie wiem gdzie jest ale posty są na ten temat.

Pozdro

krason    0

Jest tak jak napisałeś, słychać ją około 2 sekund

[ Dodano: 2007-11-14, 09:16 ]

Po zatankowaniu połowy zbiornika pali od pierszego kopa, więc jednak trzeba będzie w niedługim czasie pomyśleć o wymianie pompy, a teraz pilnować paliwka.