Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zgon elektryczny mojej Megi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój pierwszy post i szukam od razu ratunku.

Zszedłem dziś do garażu, a moja Megi (1,6 rocznik 1996) martwa. Nie działa nic. Rozrusznik nie kręci, światła i kontrolki nie świecą... totalna śmierć elektryczna.

Kupiłem Ją 2 lata temu i do tej pory mnie nie zawiodła, jestem z Niej bardzo zadowolony.

 

Niestety jestem totalnym laikiem i pierwsze co mi przyszło do głowy to ... bezpiecznik.

Pomóżcie. Gdzie mogę szukać usterki, ewentualnie, którego bezpiecznika szukać (o ile to bezpiecznik). Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były mocne wiatry!!!

zrób tak:

stań koło samochodu przy otwartej masce od strony kierowcy nachyl się pod maskę zobaczysz plastikowe pudełko a zaraz za nim mały okrągły kawałek gumy (wyłącznik wstrząsowy) wciśnij go być może to ci pomoże zaraz przy nadkolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem podjechał teść z prostownikiem, podłączyliśmy akumulator... ale nie ładuje się. Teściu mówi, że jakaś cela poszła i akumulator jest do wyrzucenia.

W sumie akumulator ma oryginalne naklejki Renault, wynika z tego że jest w samochodzie od nowości, czyli od 1996 r. czyli już chyba na niego czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem podjechał teść z prostownikiem, podłączyliśmy akumulator... ale nie ładuje się. Teściu mówi, że jakaś cela poszła i akumulator jest do wyrzucenia.

W sumie akumulator ma oryginalne naklejki Renault, wynika z tego że jest w samochodzie od nowości, czyli od 1996 r. czyli już chyba na niego czas.

 

Ponad 10 lat !!! Nieźle. Ja zmieniałem po 4 latach.

Pamiętaj o zworcie starego aku - zapłacisz 30 zł mniej - tzn może inaczej - nie dopłacisz 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu się sprawdziło główna przyczyna niedziałania to brak zasilania.

Niekjonicznie cela poszła - poprostu jego czas minął. Mój orginalny był w aucie 8 latek co też uważam za dobry wynik. Zazwyczaj przyjmuje się, że akumulator wymienia się co 5 latek. Po tym czasie trza się liczyć, że w niespodziewanym momencie zabraknie prądu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnijcie mnie jeszcze (co prawda już trochę na ten temat na tym forum poczytałem), że mimo iż akumulator leży sobie teraz na podłodze w garażu, to jak zainstaluję i podłączę nowy to z immobilaizerem i radiem fabrycznym będzie wszystko ok??

 

A ten akumulator, który tyle wytrzymał to Varta :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z imobem będzie OK, a radio fabryczne może poprosić o kod i zresetować ustawienia choćby głośności - stacje powinno trzymać. No i jak masz alerm to przy podłączeniu aku, może się włączyć. U mnie tak się dzieje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powyłączaj wszystkie odbiorniki prądu w aucie bo może się coś zepsuć (autopsja, regulacja nadmuchu), a co do Varty to porządna firma mam z tej firmy w Magnumce (renault) akumulatory od 99 roku narazie są w dobrej kondycji 7 lat skończone pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wczoraj przywiózł inny prostownik i dało się tą Vartę biedną jeszcze doładować. Musi wytrzymać do wypłaty :mrgreen:

Z immo nie było problemów, ale radio się rozkodowało, a ja w papierach za nic kodu nie mogę znaleźć. Na wyświetlaczu migają mi cztery zera więc pewnie kod jest 4-cyfrowy. Ile może kosztować ten kod w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC nic nie kosztuje, nawet przez tel podaj im VIN oni za sek podadza Ci kod do radyjka

A widzisz i tu zonk.

Nie powinni podać bo może dzwoni nie właściciel tego radyjka tylko złodziejaszek, choć ten to ma inne sposoby na złamanie kodu.

Jak nie podadzą ( a nie powinni) to możesz zawsze do nich podjechać jak aku się naładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!