FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: wymiana linki od układu szyby elek. LP - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
wymiana linki od układu szyby elek. LP

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   jamsza1010 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II
  • Silnik:1,5 dci
  • Przebieg (tys.km):180

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:09

Witam
szukam jakiejś instrukcji jak wymienic linki ktore podnosza szybe ...
od strony kierowcy, nie wiem wgl jak sie za to zabrac...
linke juz zakupiłem teraz tylko jakies info jak to rozebrac, złozyc i najwazniejsze zeby działało ;D
Dołączona grafika
Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mefikkk 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Scenic II 2004 phI
  • Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):106

Napisano 14 grudzień 2012 - 15:04

Nie wiem jak w Megance w Sceniolu musiałem zmienić standardowo łamiący się plasticzek ( nieststy czeka mnie pewnie w przyszłości znów wymiana bo nie dostałem plasticzku wzmacnianego Metalem - a są takie ponoć)
Rozbiór drzwi nie powinien stanowić problemu.
Ja robiłem "w ciemno"
generalnie polecam zasad kilka:
1. Lepiej powoli i myśląc
2. opuść szybę przed zdjęciem boczku
3. nie zapomnij odpiąć głośnika
reszta to zapewne klucze torx i trochę walki ze spinkami/zatrzaskami
aha. w Scenicu II jest jede torx pod boczkiem jeszcze.. więc polecam patrzeć i z wyczuciem dochodzić gdzie mogą być ukryte śrubki jeszcze

Co do linek. U mnie a w Megance sądzę że może być podobnie - pewnie są zakończone zasklepionym na lince walcem.
Podobno czasem bywają linki z kulkami
Wymiana nie powinna nastręczyć problemów - zapamiętaj tylko jak biegną stare linki oraz warto jest zaznaczyć sobie jak zwoje linki się układają na kółku plastikowym przy silniczku podnośnika - ja 10 minut i udało się

Po złożeniu pamiętaj o tzw przyuczeniu podnośnika bo bedziesz inaczej miał skokowo tylko...
Przyuczyć podnośnik to standard w sceniolach więc może i u Ciebie - po zamknięciu szyby trzymamy jeszcze z 10 sekund przycisk zamykania szyby, po tej operacji powinno już być ok
Powodzenia
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 14 grudzień 2012 - 15:04

Tu masz
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o