Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 96r. Centralny zamek nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Megane 1.6 96r LPG z działaniem centralnego zamka.

Problem mam już kilka dni. Pora dnia nie ma tu znaczenia. Centralny zamek działa jak chce. Raz mi otwiera auto a raz muszę stać pod sklepem kilkanaście minut zanim zaskoczy. Mechanik rozłożył ręce i powiedział że nie wie o co chodzi i najlepiej zdjąć immobilizer.

Baterie w obu pilotach są ok. Świecą na kamerze. Dodam że sprawa wyszła jak auto miałem u tego mechanika i wymienianą miałem głowicę jednak to chyba nie może mieć wpływu na działanie centralnego.

Wilgoci brak w podsufitce. Baterie dziś kupie nowe żeby być pewnym jednak wątpię że to one powodują taki stan rzeczy.

Zauważyłem że pilot nie reaguje po dłuższej trasie jak na chwile go zostawię pod sklepem i próbuje go ponownie odpalić. Zrobiłem mały test i zostałem w samochodzie. Zamknąłem samochód pilotem po czym po 2 / 3 minutach próbowałem go otworzyć ponownie pilotem bez skutku. Po jakimś czasie znowu pilot zadziałał z bardzo bliskiej odległości a później już normalnie z ok metra od samochodu.

Podczas gdy pilot nie działał to samochód odpalał normalnie kluczykiem. Co ciekawe drzwi otwierają i zamykają się bezproblemowo guzikiem obok włącznika awaryjnych cały czas.

Miał ktoś podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj odbiornik podczerwieni z podsufitki, przeczyść płytkę acetonem lub jakimś sprayem kontaktowym do elektroniki (nie WD40), psiknij również we wtyczkę, wszystko wysusz. Następnie kilkukrotnie wtykaj i wyjmuj wtyczkę z płytki, przeczyść okienko w plastiku i poskładaj z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem jak pisałeś i pomogło na kilka dni chociaż dużych mrozów nie było wtedy więc może to tym spowodowane było ? już sam nie wiem.... Jednak potrafię przewidzieć bardzo dokładnie kiedy samochód się nie otworzy..i to jest jedyne pocieszenie narazie.

Doraźnym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby zdjęcie blokady na zamku żeby można było otwierać samochód kluczykiem bo obecnie dostać się do samochodu mogę za pomocą pilota od centralnego w kluczyku.

Czy robił to już ktoś wcześniej ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co proponujesz ma jedną zasadniczą wadę. Nie odblokowuje immobilizera, co w efekcie uniemożliwi uruchomienie auta.

Proponuję jeszcze udać się z płytką do jakiegoś speca od elektroniki i niech przedmucha płytkę hot-airem lub sam możesz ją przelecieć lutownicą. Prawdopodobnie gdzieś na niej zrobił się zimny lut. Ostatecznie możesz wymienić tą płytkę lub zdjąć immobilizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam ten sam problem. W 98% pilot nie reaguje. W podsufitce jest sucho i czysto, przeciściłem styki oraz prysnąłem sprayem specjalnym do styków elektrycznych. Co do płytki to myślę, że znajduje się w innym miejscu oprócz czyjnika podczerwieni w podsufitce nic nie było, nie wiem dokąd prowadzą kalbe. Proszę o pomoc ponieważ do chwili obecnej ja korzystałem z samochodu i nie było dla mnie problemu zamykanie go od wewnążprzyciskiem centralnego a potem zamka kluczykiem lecz po powrocie żony do pracy jest to dla niej uciążliwe ponieważ wozi małe dziecko i zamykanie drzwi kluczykiem z dzieckiem na rękach jest kłopotliwe. Proszę poradźcie coć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z zamkiem raz zamyka raz nie tylko tyle że ja nie mam imobilajzera. . . . Tylnych drzwi nie otwiera wcale ani nie otwiera przód jak chce

 

Dodano: 24 lut 2013 - 22:38

Sprostowanie :lol: tylnych nie otwiera wcale przenie jak chce . . . Tak samo z zamykaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!