Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno - pierwsze wrażenie


shido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wiem, że pewnie maglowane 100 razy, ale dziś jadę obejrzeć autko. Pomożecie ?

Na co mogę okiem laika rzucić sam ? Co musi sprawdzić serwis (bez przesad, ale zeby sie nie wkopać). Będzie wieczorkiem już ciemnawo, więc niekorzystne waruny atmosferyczne :)

Chodzi mi głównie o to czy sam mogę sprawdzić główne usterki (co najczęściej jest zwalone w megankach itp.) Lakieru sam nie sprawdzę, ale może jakieś wskazówki ?

 

Dane auta : 1997, klima, gaz (nie sekwencja) - da sie zmienic na sekwencję wp przyszłości ?

Czy przegląd gazu jest kłopotliwy ? Czy musze go sprawdzac przy zakupie ? Generalnie, czy moge auto kupić sam czy koniecznie diagnostyka ?

Dzięki. Nie miałem gdzie zapytać, a to jedno z dwóch forum gdzie można zapytać. Na tym drugim wogóle nie idzie o co spytać..

Shido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil z mechaniki:

- poduszki silnika / skrzyni biegow

- sama skrzynie czy nie ma wyciekow

- silnik czy nie ma wyciekow

- zawieszenie (na wytrzesarce)

- czy z ruły nie leci siwy, niebieski dym :>

(taki przeglad pewnie ze 200 bedzie kosztowal ale moge sie mylic)

 

Z elektryki:

- wszystko co sie rusza i swieci - od podwietlenia deski po to czy reflektory mozna pokretlem uneisc / opuscic

- czy dziala bez problemow nawiew na kazdej predkosci

 

Karoseria:

- w bagazniku czy nie ma oznak rdzy

- w miejscu gdzie jest kolo zapasowe czy jest rdza

- czy na nadkolach z przodu / tylu robi sie rdzawo, palcami sprawdzic czy lakier nie pecznieje (bo mnie juz tak :))

- czy sa rowne przeswity pomiedzy poszczegolnymi - symetrycznymi elementami karoserii np. czy odstep miedzy blachami -> klapa bagaznika lampy tylne jest taki sam (latwo to sprawdzic, jedna lapa w jedna szpare, druga w druga)

- jak wyglada spod auta i wydech - jakies oznaki korozji (progi, podwozie itp). Najlepiej na kanale obejrzec :)

 

Pod maska:

- czy nie dynda cos :) / nie ma wiejskiego tuningu w stylu brak filtra powietrza i tylko rura z naciagnieta ponczocha :)

- czy sa odpowiednie poziomy plynow (zapraszam do lektury instrukcji uzytkownika) - a noz cos wycieka regularnie? / wlasciciel mial to w d. :

 

- stan ogumienia! Niech Ci skreca kola w lewo i prawo. Jezeli opony sa wytarte np. od polowy do wewnatrz / zewnatrz to zbieznosc a moze i drazki kierownicze sa do robienia (ze 200 to moze kosztowac jak nie wiecej).

 

- no i jak wygladaja obroty samochodu na ssaniu i jak wygladaja podczas jazdy, czy nie szarpie itp itd... Ale na gazie sie nie znam. Nie mam :)

 

itp. itd.

 

PS: Inne uwagi sa na forum, wystarczy poszukac i poczytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym ten tekst umieścił jako How To

 

Dodał bym.

Mechanika

- sprawdzić stan paska akcesorii (czy nie postrzępiony) oraz stan kółek na pasku, na wyłączonym i włączonym silniku, słuchać należy niepokojących objawów wydobywających się z tych elementów. Pasek pewnie 50-100 zł, zależy jakiej firmy. Rolki nie wiem.

 

Skrzynia biegów

- cieknące uszczelnienie popychacza drążka skrzyni biegów, naprawa bez wyjmowania skrzyni 200 zł z wyjęciem pewnie ze 2, 3 x więcej

 

 

Klimatyzacja

- Od razu do wymiany czynnik chłodzący, filtr pp i odgrzybienie - razem 200-250 zł.

- posłuchać czy nie ma niepokojących objawów w momencie pracy sprężarki i sprawdzić czy w ogóle wieje zimnym (zimą to będzie trudne)

 

- pooglądać wydech, lubi tam być rude.

 

Jeszcze sobie sobie przypomniałem

Przyglądnąć się kolorowi nadwozia, jak było coś robione to w większości przypadków będzie widoczny inny odcień oraz "rysy" pod lakierem. Najlepiej do tego testu wziąć kobietę, mają oko do tych spraw ale trzeba im wytłumaczyć na co mają zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiękuję bardzo za pomoc.

Kupiłem i jest git. Szukam teraz sposobu jak założyć CD i żeby działał pilot jak w tym co jest oryginalnie. Niestety nie zniosę tape, musi być CD :). Gdzie kupić takie radio CD oryginalne ? Jest wogóle opcja z mp3 czy tylko cda audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!