Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zrobiłem zwarcie - rozrusznik nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Szukałem usilnie pomocy w istniejących tematach ale nie znalazłem mojego przypadku.

 

Przy odłączaniu akumulatora, dotknąłem niechcący kluczem do obudowy silnika (nie mam plasyikowej pokrywy na silnik)

Zaistkrzyło jak cholera i w efekcie cos popsułem.

 

Naciskam przycisk START, wszystko się świeci tak jak powinno, dmuchawy działają ale rozrusznik sie nie uruchamia.

Do puki nie wyłączę procedury startu poprzez ponowne naciśnięcie przycisku START, pod bezpiecznikami w komorze silnika, warczy mi jeden z przekaźników.

 

Czy możecie mi podpowiedzieć co sie mogło wydarzyc ?

Będę wdzięczny za pomoc

Edytowane przez robteek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd wszystkich bezpieczników tych na klemie , obok aku i w środku, masa na śilniku , ale ECU silnika nie lubi takich akcji i często po takiej akcji pada

A że coś buczy to pewnie elektrozawór od turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odłączaniu akumulatora, dotknąłem niechcący kluczem do obudowy silnika (nie mam plasyikowej pokrywy na silnik)

Zaistkrzyło jak cholera i w efekcie cos popsułem.

A kto odłącza najpierw "+" z akumulatora? Najpierw powinno się odłączyć "-" i nie byłoby kłopotów. Podejrzewam,

że padł któryś z bezpieczników na klemie plusowej akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto odłącza najpierw "+" z akumulatora? Najpierw powinno się odłączyć "-" i nie byłoby kłopotów.

 

Dokładnie jak pisze kolega i odczekać chwilkę aby rozładowały się kondensatory w modułach zanim puścimy wolno klemy , czesto po odłączeniu aku rzuca się klemy one robią zwarcie już bez aku i leci elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy kolega poradzil sobie z tematem? U mnie tez cyka przekaznik ze 300 razy na minute ale juz przestal cykac po pewnym czasie jak stacyjke wlaczylem. Swieci sie stop, w clipie zero bledow ale nie ma polaczenia z silnikiem. Na liczniku komunikat: "electric faulty. Prosze o pomoc bo dzis mialem jechac w trase... Megane II phI 2005 r 1.9 dci.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!