Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna praca silnika


Wasil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem ze swoim silnikiem. Po przekroczeniu 3 tys. obrotow silnik zaczyna dziwnie pracowac. Zaczyna jakby buczec i odczuwam drgania w samochodzie.

Jakis czas temu wymienilem poduszki pod silnikiem i od tamtego momentu dzieje mi sie to. Czy to ma jakis zwiazek z tym??

Czy moze byc to spowodowane niesprawnym silniczkiem krokowym?? Gdyz tez mam chyba uszkodzony bo mam nierowno prace silnika na biegu jalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam,

jedna przyczyna już zlokalizowana, źle wyważone koła, teraz wyważyłem na aucie no i przy okazji wyszło że łożysko w tylnim kole też do wymiany, jutro wymiana łożyska i chyba poduszek, dam zlecenie żeby zlokalizować jaka jest przyczyna tego buczenia, poduszki tanie nie są ale cisza jest ważniejsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik sprawdzał wszystkie poduszki i powiedział że są ok. Przy kolektorze wydechowym mam urwaną jedną szpilkę ale nic nie dmucha stamtąd. U mnie buczy także na postoju przy 3000 obr. Także łożyska w kołach czy też koła nie grają roli. Ma ktoś może jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 4000 nie buczy tylko wyje ale.... to chyba każda przy takich obrotach ;-) Wszystkie tłumiki mam nowe. Katalizator wyciąłem bo było podejrzenie że to przez niego. No ale nadal buczy. Zaczyna się przy 2800, przy 3000 jest szczyt, znika po 3200. Tak na 5 biegu to trzeba albo 110 albo 130 bo 120 to się dłużej nie da jechać. Głowę rozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłem u chyba 10 speców włącznie z serwisem. Każdy chciał robić co innego. Jak bym ich słuchał to jedyną starą rzeczą jaką bym miał z mojej megi to bryloczek od kluczy :( Już do niej siły nie mam. To coś musi być w silniku chyba no bo jak na luzie na postoju buczy to coś nie tak. Po wakacjach będę rozrząd robił to może coś się poprawi (istniej teoria że to od rozrządu). Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!