Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

elektrozawór od opla


myszaa55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio podczas szybkiej jazdy (ok130km/h) oraz przy wyprzedzaniu szybkim na IV biegu (ok 3 500 obrotów) wyświetlił mi się kilka razy błąd ALIMENTAZIONE CONTROLLARE wraz z SERVICE Świecił chwilę ale jak się zwolniło to zgasło. Od razu napisze, że EGR był niedawno przeczyszczony bo po podpięciu do kompa pokazało 3 błędy EGR Przeszukałem forum i ktoś napisał, żeby sprawdzić elektrozawór turbiny EGR. Sprawdziłem i po spisaniu numerów okazało się, że ktoś przed sprzedażą mi tego autka (kupione jakieś 2-3 miesiące temu) założył elektrozawór od opla 1.7 CDTI. Mój silnik to 1.5 DCI 101 KM. Pytanie: Czy przyczyną wyświetlania się tego błedu przy szybszej jeździe tego błędu jest właśnie ten elektrozawór z opla? I po drugie czy one się jakoś strasznie różnią i czy go wymieniać na taki pasujący do tego modelu? Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnią się znacznie wyglądem

to jest aktualny który jest tam włożony z opla

post-59376-0-77370800-1373401182_thumb.jpg

a taki powinien być

post-59376-0-23624100-1373401191_thumb.jpg

Jaka jest między nimi różnica nie wiem, ale znajomy z zamiłowania mechanik mówi, że to jest przyczyna pojawiania się tego komunikatu przy dużych obciążeniach silnika na wyższych biegach

Po wyczyszczeniu EGR i wykasowaniu błędu czyli od jakichś 2 tygodni nie podłączałem autka do CLIPa

A po podłączeniu będę wiedział czy to w tym elektrozaworze jest problem?

Jak go podłączałem wcześniej to żadne błędy tego typu nie wyskoczyły a jeździł na tym samym elektrozaworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!