Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przewód intercooler scenic 1,9


rafal198128

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, od jakiegoś vczasu zauwazyłem że przy wężu - rury intercooler wycieka mi olej, jest to ta rura która idzie od przepustnicy własnie di intercoolera, ostatnio wymontowałem tą rurę wyczyściłem, wiadomo załozyłem ponownie jednak olej cały czas wylatuje co powoduje ubytki oleju, moje pytanie czy w samym intercoolerze może być olej, albo może ktoś już miał podobną przypadłość i jak to rozwiązał. czy jest to zwyczajnie xle zamontowana opaska, przepraszam za tak błachy problem jednak troche mnie to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie ilości oleju mogą w intercoolerze być. Jeżeli jest to duża ilość oleju i powoduje to zauważalne ubytki, to oznacza problemy z turbiną. Turbo puszcza olej, który wędruje przewodami dolotowymi przez intercooler do silnika. Turbina chyba do regeneracji lub wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dużej ilości tego oleju, ale jest olej, jednak nie zauważyłem spadku mocy samochodu czy też gorszej pracy turbiny. olej można zauważyć tylko przy końcówce rury która wchodzi do intercoolera, i właśnie w tym miejscu olej wylatuje na zewnątrz w wężu za przepustnicą znajduje się niewielka ilość oleju

Edytowane przez rafal198128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, niewielkie ilości oleju zawsze dostaną się do intercoolera. Jeżeli oleju wyraźnie nie ubywa (sprawdzaj bagnetem), to nie robiłbym problemu. Ale jeżeli wyraźnie poziom oleju silnikowego opada, to szukałbym szybko przyczyny zanim będzie za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środę sprawdzę czy przypadkiem nie jest uszkodzony ten wąż, mam nadzieję, że nie jest to uszkodzenie turbiny, bo zapewne nie jest to mały koszt naprawy,

 

Dodano: 22 lip 2013 - 15:49

Bardzo ciekawą opinie usłyszałem w serwisie ze nie moze to byc turbo bo olej by się zbierał przy wlocie a nie przy wylocie sprawdzili ciśnienie i ze jest ok to moze wy mi powiecie skąd tam olej może ktoś miał taką przypadłość

 

Dodano: 22 lip 2013 - 22:12

to jeszcze mam jedno pytanie bo nie jest to mój pierwszy silnik diesla, naczytałem się troche o tym, czy podczas przyspieszania dosyć takiego mocniejszego powinna delikatnie syczeć turbina, przy c4 sprawna turbina przy dodawaniu dosyć mocniej gazu turbo suczało czy są to normalne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!