Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile oleju do skrzyni DP0 ? Scenic 2.0 16V ?


lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Automatyczna skrzynia biegów DP0 została posmarowana na cały okres eksploatacji, nie wymaga konserwacji:

w razie nieznacznego ubytku oleju, należy jedynie uzupełnić jego poziom.

I - OKREŚLENIE OLEJU: ELF RENAULT MATIC D3 SYN (należy zamawiać w firmie ELF) norma DEXRON III

II - POJEMNOŚĆ W LITRACH Pojemność całkowita: 6 litrów.

Resztą znajdziesz w serwisówkach na Downloadzie interesuje Cię plik MR370SCENIC2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy widziałeś co zaleca producent tych skrzyń biegu ?

on poleca wymianę oleju co około 60tys km więc serwis Renault jedno a producent skrzyń co innego.

i na wymianę statyczną pewnie nie wchodzi 6 litrów oleju.

Może ktoś wymieniał i posiada tą skrzynie i da jakąś konkretną odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynia dobrze chodzi to ja bym jej nie dotykał.

Kiedyś było takie forum o skrzyniach automatycznych tam wiele użytkowników przestrzegało, że zepsuło sobie skrzynie poprzez wymianę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi idealnie ,ale nie spotkałem się z opinią że jak jeździ to nic nie robić.

Ponoć jak się nie wymienia to jak się zepsuje to na amen.

Mam auto w takim stanie że nie chciał bym go dobić z tak błahego powodu.

Więc umówiłem się do takiego dość dobrego serwisu renault na pomorzu i zaśpiewali mi z olejem 200zł i polecili wymieniać co 60tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W DP0 należy wymieniać olej co 50 - 60 tys km. NAjlepiej metodą dynamiczną, gdyz w tej skrzyni filtr jest wewnątrz i można go wymienić tylko po rozebraniu skrzyni. Stąd lepsza wymiana dynamiczna, gdyż wymienia się większość oleju mieszczącego się w skrzyni a nie połowę jak przy statycznej. Ja wymieniałem w Warszawie a dokładnie w znanym zakładzie w Ursusie i zabuliłem 350 zł (no ale wiadomo - stolica więc ceny adekwatne). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

dp0 w scenic IphII metoda statyczna zużyłem ok 3,5 litra. Zlany olej po 80000 km był ledwie mętny, zbliżony kolorem do świeżego. Brak śladów "opiłków", magnesy czyste bez opiłków (zdejmowałem miskę olejową). ZTCP to dla tych modeli i roczników producent rekomendował wymianę co 40000 km. W tym czasie ZF produkował już skrzynie "bezwymianowe"...

 

WYCZULAM NA RDZEWIEJĄCE BLACHY BLOKU ELEKTROZAWORÓW (wewnątrz skrzyni) Cięcie

Fajnie to musi zatykać...

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!