Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia czy sprzęgło


jan5

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę sobie dzisiaj, hamuje przed zwalniaczem na osiedlowej uliczce i redukuje z 3 na 1 a tu auto stoi w miejscu. Zacząłem sprawdzać po kolei wszystkie biegi póki auto się toczyło 5km/h no i zero reakcji. Sprawdziłem później też wsteczny i nic. Można wrzucić wszystkie biegi bez sprzęgła słychać tylko leciutkie chrobotanie na wstecznym. Reakcja na wrzucenie biegu jest taka, że począwszy od dwójki słychać szum ze skrzyni biegów, głośniejszy im wyższy bieg wrzucę. Na prędkościomierzu im wyższy bieg wrzucę tym pojawia się większa prędkość mimo, że auto stoi (czyli czujnik wału dostaje info, że jest wyższy bieg). Biegi wchodzą lżej niż normalnie, ale słychać że wybierak pracuje (tym bardziej że jest reakcja na zmianę biegów w postaci głośniejszego szumu i prędkości). Chyba jakby posypała się skrzynia to bym to usłyszał, a sprzęgło działało normalnie. Jak myślicie od czego zacząć? Wydaje mi się, że to coś banalnego jak moja ostatnia przygoda z rozrusznikiem.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ różnicowy, albo poszła półoś, ewentualnie przegub na półosi. Mógł i pierścień zabezpieczający wyskoczyć, co już na forum jest opisane.

Wszystko się kreci, a że jedna z półosi nie jest poprawnie podłączona (jeśli dobrze pamiętam to prawa) to różnicówka na tą stronę przenosi napęd bo mniejsze, a w tym wypadku zerowe obciążenie. Auto stoi, a licznik pokazuje przyspieszanie zgodne z obrotami silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że wrzucam biegi bez sprzęgła i nie zgrzyta oraz lewarek chodzi lżej, a wcześniej chodził dosyć ciężko?

 

Co najlepiej zrobić żeby wyłonić zwycięzce z tej trójki półoś/sprzęgło/skrzynia? Wydaje mi się, że skrzynia odpada jeśli stałoby się coś w niej to na pewno usłyszałbym to.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiam mechanika bo tutaj nie mam warunków, żeby to zrobić. Ja jednak stawiam na sprzęgło albo synchronizatory

 

Auto dopiero będzie w pn u mechanika, on twierdzi że to albo skrzynia albo mechanizm różnicowy.

 

Objawy są takie

-biegi można wrzucać bez sprzęgła

-jak wrzucę bieg i zakręcę rozrusznikiem to auto stoi

-im wrzucę wyższy bieg to tym bardziej z okolic skrzyni dochodzi głośniejsze terkotanie

-drążek biegów i sprzęgła wydaje mi się, że działa normalnie

-wybierak pracuje prawidłowo

-po dodaniu gazu prędkość na liczniku rośnie

 

Dodano: 19 gru 2013 - 16:01

Mam skrzynie jb1164, orientuje się ktoś czy jest jakiś zamiennik? Tzn podobne przełożenia, tak sam osprzęt i mocowania

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie "sznurek" do pliku mogę wkleić, resztę już musisz sam w tym pdf-ie odszukać i porównać z tym co posiadasz.....

Tu link: http://megane.com.pl/files/file/51-rodzaje-oznaczenia-przelozenia-itp-skrzyn-biegow-renault/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę pod temacik by nie zakładać nowego a w sumie chodzi mi też o sprzęgło. Czy w Megance z 98r silniczek benzynka 1.6e jest regulacja sprzęgła ??. Wymieniane miałem je gdzieś ja wiem 3 miesiące temu i w sumie od wymiany bierze wysoko. Wymieniany był komplecik oprócz linki sprzęgła, i samo regulatora?? tak się to chyba nazywa.

 

Denerwuje mnie to bo bierze naprawdę wysoko, biegi wchodzą dobrze problemu nie ma chodzi leciutko od mojego starego, gdzie łozysko już słychać było. No ale ta wysokość brania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem, przeszukałem to forum i kilka innych ale za chiny ludowe nie wiem jak się to robi. Gdzie szukać tego dziadulstwa. Pisało że gdzieś obok wysprzęglika a ja tam nic nie widzę wystarczy mnie tylko nakierować, nie jestem specem ale potrafię zrobić jak powie mi się gdzie. Jak coś zepsuję to trudno nie teraz to kiedy indziej się popsuję.

 

Ps. Nawet nie wiem czy się u mnie odpowietrza bo mam meganke I phI

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!