Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem tematy związane z temperaturą i niestety mam nowy problem do rozwiązania. W sierpniu 2007 kupiłem Megankę sedan z silnikiem 1.5 dci. Wszystko z temperaturą silnika było ok. do czasu zimy. Wskazówka jak zwykle dochodziła do połowy, ale zjeżdżając z górki zauważyłem, że wskaźnik potrafi spaść nawet i całą "kreskę", niekiedy temperatura po opadnięciu się utrzymywała, niekiedy rosła. Nigdy nie przekracza połówki, a raczej stacza się w dół. Byłem w serwisie, wymienili termostat a dalej to samo. Mechanik mówi że to normalne, że mam wrażliwy wskaźnik na desce rozdzielczej, a mnie niedogrzanie silnika niepokoi. Co w takim wypadku robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mysle ze to normalne w nowych dieslach, jezdze corsa 1.3cdti i w zimie musze jechac 12-14 min z V=ok.70km/h zeby wskazówka ruszyła i podniosła sie a gdy od razu włącze ogrzewanie to jeeszcze dłuzej.Przysłon chłodnice i zobacz co sie bedzie działo.Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie to samo przy swoim autku.. wskazówka lubi opaść o kreskę zwłaszcza jak hamuje ale nie silnikiem tylko normalnie. Potem po paru chwilach wróci na połowe a czasem już stoi tam gdzie opadła :-?

ooo muszę dodać, że przykładowo dziś.. przejechałem sie trochę, nagrzałem silnik ale w srodku nie grzało. Jednak jak tylko zatrzymałem auto, zgasiłem silnik i za momencik odpaliłem to od razu zaczęło dmuchać ciepło ..co to ? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zjeżdżając z górki zauważyłem, że wskaźnik potrafi spaść nawet i całą "kreskę",
w przypadku hamowania silnikiem jest to możliwe. Szczególnie zimą.

 

Dzięuje za odpowiedź. Troche się uspokoiłem. Wstepnie widzę, że po wymianie termostatu zauważylem, że poziom płynu chłodniczego był ponieżej minimum. Dolali mi go w serwisie i jak od tamtej pory odpukać wskazówka stoi praktycznie jak wryta na połówce wskaźnika po nagrzaniu silnika. Pewnie układ się po wymianie zapowietrzył, może się odpowietrzył???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,9 dci z 2003 i u mnie wskaznik pokazuje 2 kreskę i tam stoji jak wryty. CZy 2 kreska oznacza 90 stopni Celsiusza ???

 

A ja mysle ze moze wa termostat nie trzymac jak nie ma mocnego cisnieknia w układzie to przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy ktos moze dac zdjecie gdzie powinna znajdowac sie wskazowka z temperatura silnika? bo niestety ktos nie pomyslal by napisac 90st C...taka mala drobnostka a problemy robi jej brak. na chlopski rozum wskazowka powinna byc na srodku niestety u mnie wskazowka nigdy nie doszla do srodka dlatego proszę o fotkę. a ja zrobie fotkę gdy bede kidys na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

niestety ani jednej fotki nie znalazlem...widac wyszukiwarka jest kiepska. zreszta to forum malo czytelne jest, spory balagan i tyle. Znajdziesz mi temat ze zdjeciem i tematem gdzie powinna znajdowac sie wskazowka to dostaniesz browara. swoja droga jesli nie dochodzi do polowy to co powinienem zrobic?

 

Nie cytuj posta w całości jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Przypominam, że na forum piszemy stosując pl-literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz mi temat ze zdjeciem i tematem gdzie powinna znajdowac sie wskazowka to dostaniesz browara. swoja droga jesli nie dochodzi do polowy to co powinienem zrobic?

Wskazówka powinna ustawić się mniej więcej w połowie skali. Jeżeli nie dochodzi możliwe, że uszkodzony jest termostat. Z tym, że ty masz diesla, a one rozgrzewają się wolniej niż silniki benzynowe. Jeżeli wskazówka dochodzi do 1-szej kreski, albo 1/4 skali to na pewno świadczy to o uszkodzeniu termostatu, jest stale otwarty.

Można to też zaobserwować podjeżdżając pod znaczny i długi podjazd. W takim przypadku wskazówka będzie "szła" w górę. A jak będziesz zjeżdżał w dół to wskazówka będzie opadała. Oczywiście nie mam tu na myśli lekkiego wahania wskazówki, ale wyraźne ruchy, które potrafią dochodzić nawet do 1/4 - 1/3 skali.

Zdjęcia są, ale dotyczą Megane I i Scenica I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ktos nie pomyslal by napisac 90st C...taka mala drobnostka a problemy robi jej brak
niestety ani jednej fotki nie znalazlem
widac wyszukiwarka jest kiepska
zreszta to forum malo czytelne jest, spory balagan i tyle

Same problemy ;-)

Znajdziesz mi temat ze zdjeciem i tematem gdzie powinna znajdowac sie wskazowka to dostaniesz browara.
To może ja spróbuję :roll:
Zdjęcia są, ale dotyczą Megane I i Scenica I

P_r_z_e_m_o, a skąd wiesz jaki kolega ma samochód poza tym, że megane 1900. Może warto by napisać jakie konkretnie auto kolego Jarkoo87, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!