Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.4 16v 1999r złe spalanie bądź jego brak na 3 i 4 cyl.


irkes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Mam problem z silnikiem w megance 1.4 16v. Oddałem ją do znajomego mechanika na wymianę sprzęgła i rozrządu ponieważ sytuacja tego wymagała. Po "naprawie" zaczęły się problemy. Objawiają się tym że chodzi jak przysłowiowy traktor.

Czynności jakie zostały podjęte aby stwierdzić usterkę:

-Wymienione świece na nowe dobrane z katalogu

-Wymienione cewki na NOWE beru

-Odłączanie przewodów elektrycznych od wtryskiwaczy benzyny gdzie przy 3 i 4 cyl. licząc od strony rozrządu nie stwierdziłem zmiany sposobu pracy silnika. przy 1 i 2 silnik gorzej pracował albo gasł.

-Sprawdzone ustawienie rozrządu przy użyciu blokad przez mechanika.

-Sprawdzone ciśnienie na cylindrach. Wszystkie trzymają ok 14.

-Sprawdzenie pracy silnika na innym kompie (sirius 32) Przekładany był cały "zestaw startowy" razem ze stacyjką, kluczykami i modułem przy bezpiecznikach

-Spaliny śmierdzą niespalonym paliwem

-Podmieniane były wszystkie 4 wtryskiwacze benzyny na inne.

Odczyt błędów nie wskazuje problemu.

 

Nie proszę o podpowiedzi w stylu "oddaj do innego mechanika" bo już dwóch rozłożyło ręce.

Przejrzałem różne strony i nie znalazłem podobnego problemu bądź konstruktywnego rozwiązania..

 

Dodano: 10 lip 2014 - 21:50

Zrobiłem test, czy na wszystkich 4 cylindrach jest iska.

Posiadam 4 poprzednie cewki z tego samochodu Beru i poprzednie świece więc obyło się bez demontażu tych podzespołów.

Odłączyłem cylindry 3 i 4 licząc od rozrządu i podłączyłem do cewek ze świecami "poza silnikiem". Iskra jest, praca silnika jak na 4 cewkach w silniku.

Odłączyłem 1 i 2 cylinder i silnik również odpalił ale bardzo kulawo. Na świecach z cylindrów 1 i 2 również jest iskra.

Sprawdziłem stan świec i okazuje się że trzecia jest tłusta. O co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Udało się coś zdziałać w tym temacie? Bo mam bardzo podobny problem a nie chcę zakładać nowego wątku.

Dodam tylko jeszcze że u mnie jest LPG i co ciekawe problem występuje tylko na benzynie.

Na LPG auto chodzi całkowicie prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!