Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reflektory soczewkowe regeneracja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio moja jazda w nocy odbywała się na nietoperza tzn. ponieważ światła świeciły tragicznie, używałem echolokacji. Postanowiłem się zabrać za nie z myślą, że albo coś się uda albo trzeba kupić nowe (co za ceny sic!). Rozpocząłem od zdjęcia zderzaka (4 spinki pod maską, 2 sróbki w nadkolach i 3 pod płytą), reflektory trzymają się na 3 śrubach 10mm (potrzebny długi klucz) i voila wszystko.

 

Niestety moja Megana ma 2 reflektory jeden z UE, drugi z Turcji. Różnica wykonania jest diametralna. Oba miały matowe soczewki przed i generalnie nie świeciły. Turecki badziew ma jednak kilka innych "zalet" odbłyśnik z soczewką trzyma się na 2 zamiast 4 śrub i jest pokryty jakmiś czarnym syfem z zewnątrz, co chyba utrudniło wymianę ciepła i sprawiło że odbłyśnik nad żarnikiem stał się czarny (jest w dużo gorszym stanie niż ten z UE a maja tyle samo "przeświecone").

 

Moim zdaniem można rozmontować odbłyśnik w lampie ale to bez znaczenia bo i tak w lampie się go już nie złoży zakładając, że nie popęka. Ponieważ oba miały na soczewce coś co przypominało zaciek białego płynu na soczewce, stworzyłem z 3 patyczków do uszu przyklejanych do pilnika, odpowiednio długie narzędzie, zamoczyłem w rozpuszczalniku do paznokci i delikatnie poprzecierałem soczewkę a następnie drugą stroną patyczków wysuszyłem, żeby nie zostały zacieki. Kolejny etap to kąpiel w płynie do mycia szyb z wodą demineralizowaną, efektywne wstrząsanie i płukanie. Na koniec wypłukanie wszystkiego wodą demineralizowaną, suszenie na słońcu dobrych kilka godzin. Tutaj na jaw wyszedł kolejny mankament Tureckiego produktu, odbłyśnik który ma tylko funkcje estetyczną raczył odpaść.

 

Podsumowując, oba reflektory mają lekko wypalone odbłyśniki (144tyś) ale ten Turecki nad żarnikiem aż do czarnego. Oba mają teraz czyste soczewki, w moim wypadku to co na nich było to po prostu mikro kurz. Efekt niebo a ziemia, teraz po prostu świecą a soczewki są idealnie przezroczyste. Myślę, że tak posłużą jeszcze oby do 200kkm.

 

Zdjęcia przedstawią efekt po, zdjęcie całego auta pokazuje matową soczewkę przed myciem.

post-41941-0-59147400-1406062230_thumb.jpg

post-41941-0-31813900-1406062247_thumb.jpg

post-41941-0-34559700-1406062326_thumb.jpg

post-41941-0-68302500-1406062343_thumb.jpg

post-41941-0-56077800-1406062357_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!