Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana katalizatora 1.6 16v pomoc z zamiennikiem?


marcinwlodarczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu borykam się z problemem katalizatora ponieważ wyskakuje serwis i silnik na zegarach z błędem katalizator, dodam ze sondy obie działają ponieważ maja dobre parametry jak powinny.

Teraz pytanie do was czy zamiennik za za 510zł z allegro będzie dobrze pracował z tym silnikiem?

Czy jest możliwość pominięcia katalizatora błąd wyskakuje mi po 200-300km

Moje autko to megane 2 1.6 16v 2004rok

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja Ci radze zamiast zamiennika, kupić używany katalizator. Ja na takim jeżdżę już 2 rok i jest wszystko w porządku. Katalizatora nie da się pominąć bo od razu wychwyci to druga sonda lambda i znów wyskoczy ci błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakie masz parametry na pierwszej i drugiej sądzie.

U mnie pierwsza w zależności od obciążenia ciągle zmienia parametry (0-500), natomiast sonda za katalizatorem ani drgnie (wartość około 2500).

Silnik ma problemy z utrzymaniem obrotów biegu jałowego - są za wysokie ( około 1300) - w sondzie nr 2 upatruje przyczyny, ale ni wyskakuje żaden błąd na CLIP-ie

poza czujnikiem wału rozrządu, który wymienię w piątek.

 

Czy czujnik wału może również odpowiadać za falowanie obrotów - czy tylko powoduje problem z odpaleniem i gaśnięciem silnika?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sonda ani drgnie to raczej nie jest dobry objaw zwłaszcza że pierwsza chodzi. Zdrowo rozsądkowo patrząc to skoro pierwsza zmienia swoje paramtery w zależności od składu spalin to druga również powinna, chybaże jakimś cudem jest owiewana mieszaniną gazów ze składem niezmiennym w czasie. A jak mówią cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sonda lambda służy tylko do kontroli jakości spalin i nie ma wpływu na pracę silnika. Nawet jak jest uszkodzona to silnik pracuje normalnie tylko komputer pokazuje błąd. Czy jej parametry się zmieniają, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak dobrze pamiętam to druga sonda powinna też pracować ale nie tak jak pierwsza tylko bardziej liniowo. Powinna reagować po wciśnięciu gazu. Dziać się tak powinno gdyż katalizator ma za zadanie dopalać spaliny.

Jakiś czas temu padł mi łącznik elastyczny przed katem, tzw. "plecionka" i wywalało mi błąd P0420, czyli błąd katalizatora. Wskazania były bardzo liniowe... linia ciągła na poziomie 0,4V. teraz mam wymienioną plecionkę ale nie podłączałem kompa żeby sprawdzić jak teraz jest z tym błędem i działaniem drugiej sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!