Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przygasające światła + wspomaganie


balba1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam taki problem z moją meganką:

Podczas parkowania zauważyłem że przygasają mi światła mijania oraz dziwnie chodzi wspomaganie że nazwe to jak po tarce. Problem ten pojawia się po przejechaniu jakiegoś tam odcinka, a nie ma go zaraz po odpaleniu silnika czy podczas jazdy. Dodatkowo po włączeniu świateł kontrolki na desce rozdzielczej świecą dużo słabiej co wcześniej też się nie zdarzało.

 

Renault Megane 2 1,5dci 2003r

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ?, auto odpala w miarę normalnie, a później za prąd odpowiada jak się nie mylę alternator. Specjalistom nie jestem :), ale chyba się nie mylę.

Choć jak już wyżej pisałem specjalistom nie jestem, a wręcz laikiem wiec może to i ten akumulator, sprawdzę i podzielę się wynikami.

 

Może jeszcze jakieś inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Jak najbardziej dobry trop. Możesz jeszcze sprawdzic wiązki ze złączami. Możliwe też, że któreś bezpieczniki trochę się przegrzały i styki na nich są przypalone. No i najważniejsze co zrób zaraz po spr. ładowania to połączenia z masą. Lekko nie domaga i masz dyskotekę.

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak używałem auta w mieście. Odpalanie, 7-10km i gaszenie. Nawet silnik się dobrze nie nagrzał a już go gasiłem. Po trasie 100km wszystko wróciło do normy, akumulator się podładował. Według mnie odpowiadają za to takie dodatki jak światła, które się wyłączają dopiero po otwarciu drzwi a nie po wyłączeniu silnika.

Ja czasami muszę zostać chwilę w samochodzie po wyłączeniu np. rozmawiam przez telefon a wyłączenie świateł ręcznie nic nie daje (czujnik zmierzchu) (btw. dlatego wolę rozwiązanie z VAGa gdzie są pozycje 0, pozycyjne, mijania , AUTO). Do tego wspomaganie kierownicy elektryczne a nie hydrauliczne. Też potrzebuje dużo prądu ;) Taki urok tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator w domku się ładuje, więc zobaczę co z tego wyniknie.

 

Dodano: 29 paź 2014 - 10:58

Wygląd na to że był to jednak akumulator.

Po naładowaniu wszystkie objawy ustąpiły.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!