Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po wymianie rozrządu


grzechoo8813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie chciałem się przywitać z racji tego że to mój pierwszy post na forum. Wcześniej forum przeglądałem jako gość i oczywiście używałem opcji '"szukaj" lecz rozwiązania dotyczące mojego problemu nie znalazłem.

 

Otóż Posiadam Megane II phI 2005r 1.6 16V 83kW 113KM. Ostatnio został wymieniony w niej kompletny rozrząd wraz z pompą wody i KZFR. KZFR postanowiłem także wymienić, ponieważ po dłuższym postoju się odzywało. Terkotało i gasł silnik. Zdarzało się to tylko co jakiś czas.

Teraz gdy mam zamontowany nowy rozrząd, pompę oraz KZFR samochód po nocnym postoju ma problem z odpaleniem. Otóż gdy go odpalam to momentalnie gaśnie. Dopiero za drugim, bądź trzecim odpaleniem trzyma obroty. Trochę falują ale po nagrzaniu jest wszystko ok. Rozrusznik nigdy długo nie musi kręcić

Problem jest tylko przy odpalaniu na zimno, po dłuższym (nocnym) postoju.

Wcześniej, przed wymianą tak się nie zdarzało. Tzn obroty falowały ale zawsze odpalał. Chyba, że KZFR zaterkotało to wtedy gasł. Ale później już było dobrze.

Czy to jest problem ze źle ustawionym rozrządem czy to tylko "zbieg okoliczności" i problem jest czy cewkach bądź świecach?? Wymianę świeć mam na uwadze. Ale wcześniej chcę się dowiedzieć czy rozrząd ma coś z tym do czynienia.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony.

 

 

Problem rozwiązany.

Pomogło czyszczenie przepustnicy ;-) Polecam każdemu wykonanie tej czynności. Samochód jeździ jak nowy.

Dodatkowo przed czyszczenie wymieniłem świece na BERU UXT1. Lecz gasł nadal. Dopiero wyczyszczenie przepustnicy pomogło.

Pozdrawiam

PS Temat można zamknąć

Edytowane przez grzechoo8813
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!