Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozroznic silniki


pafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem Meganki 1.6 widze ze sa 2 wersje - 75km i 90km ( pomijam oczywiscie 16v). moje pytanie dotyczy wlasnie rozroznienia tych silnikow, poniewaz czasem sprzedawcy niewiedza ile ma mocy, albo wypisuja ( wygaduja ) jakies niestworzone liczby. Pomijam oczywiscie taka rzecz jak spojrzenie w dowod chodzi mi wylacvznie jak poznac po wygladzie silnika ktory jest ktory ( jakies oznaczenia i gdzie ich szukac czy moze roznia sie rowniez wygladem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGANE I PHASE 75 KM ma inną osłonę aluminiową na wydechu z silnika bardziej kanciastą z poprzecznymi rowkami a silnik90KM ma osłonę o bardziej wygładzonym kształcie. Niestety nie mam zdjęcia. Ja po tym właśnie rozróżniam. :P Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marr29, a jak ktoś ci zmieni obudowę?

silnik 75 km ma oznaczenie K7M 720 a silniki 90 KM K7M 702 i K7M 703 to jest jedyne realne rozróżnienie tych silników gdzie znaleźć te oznaczenia? jest to początek nr silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie juz chyba widze roznice z tymi oslonami: rozumiem ze to jest 90km : <br>

img0043wg5.jpg

( zdjecie z waszego forum uzytkownika Cmikus) oraz zdjecie prawdopodobnie 75km : dsc01185gf1.jpg

plus tak jak wspomnial Romak trzeba spojrzec na oznaczenie. A jeszcze jedno ostatnie pytanko, czy problem jest z przerobieniem silnika 75km na ten 90 konny? czym one sie roznily?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno ostatnie pytanko, czy problem jest z przerobieniem silnika 75km na ten 90 konny? czym one sie roznily?

Jako, że mam właśnie wersję K7M 720, interesowało mnie również zwiększenie mocy. Jednak znawcy tematu odradzili: różnica jest zarówno w rozrządzie (inny wałek) jak i w sterowniku silnika. W sumie dość drogo... A poza tym jakoś się przyzwyczaiłem do tych 75 koników, a moment jednak większy niż w silniku 1,4 o podobnej mocy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w silnikach 1.6 75KM i 90 KM jest raczej nie wiele odczuwalna więc na pewno nie opłaca się przerabiać chyba że na 2.0 16V i 140KM :P bo takie silniki montowano w coupe oprócz 2.0 8V i 1.6 8V (mowa oczywiście o pierwszej generacji megane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!