Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak biegów scenic 1 po lifcie


pvolop

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ok 2 tygodnie temu po zatrzymaniu przed pasami i ponownym ruszeniu auto straciło napęd. wszystkie biegi wchodzą na miejsce (ale na wyższych biegach słychać jakieś terkotanie) "łącznik" drążka zmiany biegów wygląda na cały i nie przemieścił się

oczywiście holowanie do mechanika (przy holowaniu pokazywał prędkościomierz prawidłowo). Mechanik podniósł auto i stwierdził, że padła skrzynia i mam kołować drugą, tak też zrobiłem. za 600 kupiłem skrzynie na portalu aukcyjnym (z gw rozruchową) i została zamontowana. nadmienie tylko że przy okazji skrzyni zostały wymienione wszystkie uszczelniacze w "nowej" sprzęgło i olej na nowe. w piątek odbieram auto i mechaniką 1000 za te części i robote... (autko jeździ bez żadnego problemu) w niedziele po ok 40 km przejechanych ruszam z lekko żwirowego podłoża na asfalt i znów mam takie samo zachowanie jak przed naprawą.. auto odstawione ponownie do tego mechanika ze stwierdzeniem "źle zrobił niech poprawia".

mam pytanie czy to na pewno wina skrzyni czy może to być coś innego? pytam żeby nie dać się naciągnąć względnie zmienić mechanika gdyż auto mi bardzo potrzebne..

uprzedzając pytania które już widziałem na forum półosie sie nie obracają.

pomiar prędkości mam z ABSu

silnik 1.9 DCI skrzynia JC5 132 scenic 1 z 2001 po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koszu mechanizmu różnicowego tam gdzie jest wyjście na półosie i przeguby zniszczeniu - zmieleniu uległ wielowypust .Stąd brak przeniesienia napędu. Rozumiem że starej zepsutej skrzyni nie oglądałes od środka aby zobaczyć co jej było - mechanik powinien to Tobie pokazać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wielowypust.Kupienie nowej pół osi nie pomoże. Musisz znaleść skrzynie z dobrym wałkiem i kupić nową tulejkę na półoś (ok 60zł-starą się ściągą -zbija z półosi) Całość powinna ciasno pasować do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie kupić samego tego wielowypustu? Bo kolejna skrzynia to kolejne 800.... lub czy moge oddac ta kupiona skoro ma gwarancje 30 dni ?

Edytowane przez pvolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!