Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie po wymianie rozrządu


rover-ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę o poradę i ewentualne wskazówki, co robić dalej.

W Megane II sedan (2004 - świeżo z Niemiec) wymieniałem właśnie rozrząd w jednym, niby dobrym serwisie samochodowym. Przy wymianie kompletnego rozrządu (Bosch 1 987 948 765) wyszło, że mam również uszkodzoną tylną poduszkę silnika (założono Maxgear 40-0090).

I teraz mam problem. Silnik trzęsie na jałowym i podczas jazdy (dowolny bieg i prędkość). Po puszczeniu gazu i ponownym jego dodawaniu - silnikiem także szarpie. Poza tym czuję w nodze niewielkie wibracje na pedale gazu.

W sobotę (następnego dnia) pojechałem na reklamację - i niby ponownie składali ten rozrząd (tak mi mówili). Było OK. Przejechałem parę km (także na gorszej jezdni), sprawdzałem reakcję na dodawanie gazu - płynnie. Jednak godzinę później mechanik zadzwonił, żebym ponownie przyjechał, bo nie jest pewien, czy mi coś tam przykręcił...

Po ponownej wizycie w warsztacie - wszystko znowu pochrzanione. Ale ponieważ była sobota po godz. 15 - już nie mogłem znowu do nich pojechać. Ręce opadają!

Aha. Przed wymianą rozrządu i tej uszkodzonej poduszki - silnik naprawdę chodził jak zegareczek. Nawet na tej uszkodzonej poduszce silnika żadne drgania nie przenosiły się do kabiny. Serio. Dwa dni nim jeździłem i - aż miło było się wozić.

Teraz już cholera mnie bierze...

Doradźcie, na co zwrócić uwagę - bo przecież w poniedziałek znowu do nich jadę. Jak z nimi gadać, żeby znowu mi nie wciskali kitu.

Już w sobotę mówili coś, że na komputerze wychodzi, że sonda lambda jest na wykończeniu i może przez to właśnie. Ale w taki sposób to oni mi pół samochodu wymienią i dalej nie znajdą przyczyny! Przecież przed wymianą rozrządu była ta sama sonda i było naprawdę super.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dobre serwisy nie zakładają pasków rozrządu Bosch i poduszek silnika maxgear ☺ ,a tak na poważnie niech oddadzą kasę i zmień mechanika... Warsztat który poprawia wymianę paska rozrządu i nie pamięta czy "coś" dokręcił czy też nie - lepiej omijać szerokim łukiem....

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Okazało się, że jest "uwalona" poduszka silnika (boczna od strony rozrządu). Będzie robiona. Zastanawiam się tylko, czy na tym się skończy...

Ale opiszę jeszcze inny objaw - może to właśnie z uszkodzonej poduszki, a może czegoś innego.

Może mieliście już coś takiego i wiecie, że z założenia to całkiem coś innego? Dam znać po wymianie.

Pierwszy raz spotykam się z takim objawem, że na pedale gazu odczuwane są takie wibracje, że aż w stopę "łaskocze". Nigdy czegoś takiego nie miałem okazji poczuć.

Po nawet kilkuminutowej jeździe - to się staje bardzo nieprzyjemne uczucie. To takie nieprzyjemne "szczypanie" lub też właśnie "łaskotanie" wywołane tymi wibracjami.

Może po zmianie poduszki to się skończy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!