Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod błędu DF 055


Rekomendowane odpowiedzi

Clip wraz z kodem podaje opis błędu i wystarczy przeczytać czego dotyczy. Musisz go kasować bo coś nie działa, świeci serwis?

Ten błąd występuje zarówno w komputerze silnika jak i wspomagania kierownicy i ma różne znaczenia. Dobrze by było wiedzieć o który układ chodzi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko wiadomo.

Do sprawdzenia grube rury powietrza między turbosprężarką a intercullerem i między intercullerem a kolektorem ssącym pod kątem pęknięcia i nieszczelności.

Cięgno sterujące kierownicą turbosprężarki pod kątem czy się nie zacina i chodzi płynnie.

Elektrozawór sterujący doładowaniem - doprowadzenie do niego podciśnienia.

Czujnik ciśnienia umocowany w okolicy chłodnic na rurze doprowadzającej powietrze z intercullera do kolektora ssącego.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już turbo rozbierałem i wyczyściłem. Ale cięgno po tygodniu znów ciężej chodzi.

Czy może to być wina rdzenia od turbiny. Ma spore luzy.

Czujnik ciśnienia umocowany w okolicy chłodnic na rurze doprowadzającej powietrze z intercoolera do kolektora ssącego.

Jak sprawdzić ten czujnik?

 

Te dwie rzeczy mnie irytują:

1. cięgno - czasem psiknę tam WD 40, pomoże na trochę

2. Ten czujnik

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ale cięgno po tygodniu znów ciężęj chodzi.

Czy może to być wina rdzenia od turbiny

Nie, sterowanie łopatkami kierownicy nie jest w żaden sposób powiązane z wirnikiem turbiny. Sterowanie kierownicą (łopatkami) musi chodzić lekko. "Lekko" to znaczy bez problemów, bez zacięć pokonywać opór sprężyny w siłowniku sterującym łopatkami. Podciśnienie z elektrozaworu sterowania ciśnieniem doładowania powinno bez problemu poruszać kierownicą w turbinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że jest jakiś program, za pomocą którego można rozruszać te cięgno (Cięgno sterujące kierownicą turbosprężarki).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!