Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 2 1.9 Problem z elektryką, karta nie otwiera ani nie zamyka samochodu itp :.


Rekomendowane odpowiedzi

kiedy tylko zapala się to i service na postoju kierownica się nie blokuje

Czyli masz na myśli, że wyłączasz silnik, (wyciągasz kartę jeżeli nie masz HF) otwierasz drzwi i ikonka się dalej świeci i blokada się nie włącza?

Jeżeli podłączysz tą złączkę od czujnika to ikonka nie zgaśnie. A gaśnie pewnie wtedy jak przesuwasz fotel, ponieważ poruszasz kostką od wiązki fotela, tak jak pisałem w poście #10.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie tak ,czasami ikona poduszek pojawia sie dopiero po wlaczeniu silnika. W chwili gdy otwieram auto ,mam HF ,juz pali sie service I komunikat o nie zablokowanej kierownicy , gdy włączam silnik pojawia sie lampka od poduszek .Raz udało się zablokować kierownice I wtedy tez service oraz kontrolka zgasła , a nie zrobiłem nic specjalnego ,ruszylem do przodu i do tyłu na parkingu. kontrolka zgasła na chwile (Wraz z service) po ponownym jej podłączeniu ( tego czujnika na prowadnicy ) . Co do samej kierownicy pracuje bardzo dobrze ,nic nie zgrzyta itp :.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź teraz jak masz odpalony silnik, złap kostkę pod siedzeniem (ta co idzie w podłogę) i zacznij ją ruszać, ściskać itp. i zobacz czy gaśnie ikona poduszki - napisz czy coś to dało.

Co do kierownicy, to wg mnie moduł blokady do wymiany - często jest tak, że działa, a błędy wyskakują (miałem tak samo), ewentualnie jeszcze raz podłącz pod CLIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem się dziś aby odwiedzić elektromechanika, no i właśnie, wsiadłem do auta ,napis "service" zniknął , palił się jeszcze "NOT STEERING LOCKED", po włączeniu silnika kontrolka air bag-u już się nie zapaliła , a po wyłączeniu kierownica zablokowała się normalnie (słychać było klasyczny brzdęk i oczywiście sama informacja też znikła, czynność tą dziś kilka razy powtarzałem i nic nie wyskakiwało ,problem ustał ..sam. Wczoraj owszem kilka razy ruszyłem tą kostką w podłodze (ta co chyba odpowiada za cały fotel ).

 

I jeszcze takie dwa pytania.

1.Czy silnik który mam czyli 1.9dci 120km to ten sam który montowano w Lagunach ?

2.Auto jest z roku 2003 zaś silnik był wymieniany w 2008 na nowy (jeszcze w Niemczech) na serwisie gwarancyjnym , czy na przełomie lat produkcji MII wprowadzano zmiany tak by silnik nie padał w taki sposób jak miało to miejsce na początku produkcji/oraz czy jest możliwość by wsadzono silnik już po lifcie (jeśli lifting obejmował też silnik,a nie tylko wygląd auta)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michal96Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!