Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II 1.6 automat


Hodas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem namiar na tą stronę od pewnej osoby która kazała mi tu napisać, gdyż ktoś na pewno mi pomoże:)

W sobotę jadę obejrzeć auto Mój odnośnik

Nigdy nie miałem styczności z samochodami z Niemiec i czy ktoś może przyjrzeć się powyższej ofercie? Może wyłapiecie coś czego ja nie widzę? Jest tez również podany VIN, może to w czymś pomoże? Wersja dosyć dziwna. Ja szczerze mówiąc rzadko widzę oferty takich Meganek w skórach z tak szerokim podłokietnikiem jak i nawigacją jak również podgrzewanymi wszystkimi siedzeniami. Cena dosyć niska jak na rzekomo super stan auta...

Za pomoc z góry serdecznie dziękuje.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam daleko idącą ostrożność. Cena samochodu nie jest adekwatna do jego wyposażenia i rocznika.

Obstawiam że automat się sypie, ale tego dowiesz się na miejscu.

Zdjęcia są chaotyczne i robione wybiórczo więc ciężko coś powiedzieć o stanie samochodu.

Ze względu na wyposażenie sprawdź czy wszystko działa, w autach po zalaniu często wariuje elektronika.

Powodzenia i napisz później kilka słów komentarza.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie lampy pewnie do wymiany na pierwszym przeglądzie( ciekawe czy mają homologację). Ja mam 2.0 w automacie. wytrzymał bez zmiany oleju ok. 100k. Po tym przebiegu poleciały elektrozawory. Wymieniałem 2 elektrozawory plus olej z robotą 1200 złociszy. Skrzynię jak coś można kupić za 1500,00 zł ale co trafisz nie wiadomo. remont skrzyni mi gość powiedział 5 000,00 (kapitalny). Najważniejsze sprawdź jak zmienia biegi. czy nie szarpie. Jak będziesz sprawdzał to nie but w podłogę tylko sprawdź przy delikatnej jeździe. Sprawdź go jak zmienia na zimnym i na ciepłym. Ciepły moim zdaniem (tak zauważyłem po swoim samochodzie) robi się po ok. 10km( wtedy skrzynia już inaczej zmienia biegi -płynniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy inaczej, automat to wybór zwiększonego ryzyka. Może posypać się za rogiem, albo po 30 tysiącach, ale na pewno to zrobi. Poza tym może być zalany jakimś gęstym syfem, żeby ukryć jego nadciągający zgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie nie da się ukryć jego stanu przez zalanie gęstym olejem.

DP0 przestanie wtedy całkiem zmieniać biegi.

Tak jak wyżej wspomniano, te skrzynie nie są takie straszne jak je malują.

Najważniejsze, to sprawdzić jak przerzuca biegi w dół i w górę po rozgrzaniu, a także czy płynnie rusza po pełnym zatrzymaniu.

Najczęstsze usterki to zawory i nieszczelne konwertery, w obu przypadkach naprawa wyniesie ok. 1000-1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!