Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło wysoko bierze, wysokie położenie pedału sprzęgła


niebianskaskurwoala

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pewien problem ze sprzęgłem. Auto kupiłem wczoraj, w miarę nowe (2015 r, 30k km przebiegu). Moim zdaniem sprzęgło jest spalone - bierze bardzo wysoko - mniej więcej w połowie, ale też sam pedał jest wysoko położony w pozycji "spoczynkowej" (o 1/2 wyżej niż hamulec). Wiem, moja wina, że zaryzykowałem kupno takiego auta, ale myślałem, że to kwestia wyczucia. Niestety wróciłem do domu (550km) i tak jak zwykle po paru zatrzymaniach z autem się dogadywałem, tak ani ja, ani teraz żona nie umiemy ruszać bez (niepotrzebne skreślić): zgaśnięcia | wkręcenia na 2k obrotów | puszczania delikatnie sprzęgła i ruszanie bez gazu (jak się domyślacie, nie da się tak jeździć np. w mieście). Dodam, żeby nie było, że prawo jazdy mamy od 13 i 10 lat ;)

Do rzeczy - czy mogę coś z tym zrobić? Np. wyregulować jakoś ten pedał sprzęgła, nie wiem, może odpowietrzyć? Problem w tym, że mamy wakacje i wszystkie zaufane warsztaty pozamykane, a liczy się czas - albo coś z tym zrobię, albo będę miał problem. Podobnie jest w sumie z rzeczoznawcami (bo bez opinii salon nie chce ze mną rozmawiać) - nie mają czasu i mówią, że ciężko będzie o opinię typu "sprzęgło spalone" bez demontażu, a nawet samo określenie że "bierze za wysoko" będzie niemiarodajne, bo nie ma w instrukcji żadnych norm.

 

PS. Dopiero w domu zobaczyłem, że w dokumentach które dostałem (już niestety po zakupie) jest faktura z firmy typu 'rent a car', gdzie to auto zrobiło 20k km. To by potwierdzało moją wersję spalonego sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIII w ogóle sprzęgło wysoko bierze (opinia z 2 ASO). U mnie też dość wysoko. Po przesiadce z MII ciężko było mi się przyzwyczaić.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzone sprzęgło raczej wpadałoby w podłogę.

Ale im dłużej tym autem jeżdżę, tym bardziej myślę że oni po prostu tak ma. Szczególnie, że spotkałem się gdzieś ze zdaniem tutaj, że właśnie jest spora różnica między 1,6 a 1,5 dci jeśli chodzi o działanie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale najlepiej sprawdzić od prostych rzeczy. Znajdź użytkownika na forum z bliźniaczym samochodem i porównaj albo podobną na sprzedaż i jedź oglądać. Patrzyłem dziś u siebie chociaż mamy inne silniki i pewnie skrzynie. Pedały są praktycznie na równo.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim podszedłem do tematu "na trzeźwo" (nie żebym wcześniej był pijany :P). Zmierzyłem odległości pedała sprzęgła w obu autach i w obu jest po ok. 15 cm. Sprzęgło łapie też porównywalnie, jest może 1-2cm różnicy, więc nie jest tragicznie. Różnica wynika chyba z "oporu" jakie stawia 1,5 (bardziej wypycha stopę do góry) i dlatego jest takie odczucie, jakby sprzęgło brało wyżej. Ogólnie temat do zamknięcia, sorry za fałszywy alarm ;)

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!