Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaką benzynę lać ?


Jaką benzynę wlewać do Renault Megane ?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Pb98
      7
    • Pb95
      9
    • nie mam w tej materii do?wiadczenia
      3


Rekomendowane odpowiedzi

paliwo jak paliwo, ma swoje wady i zalety... ja sie tu wyklocal nie bede, bo jezdze na ropie ;P ale wiem jedno, jak przepalac silnik to nie lejac mocne paliwo... lepiej wyjechac za miasto i troche go zdeptac, na jakiejs obwodnicy czy co, oczywiscie jak sie juz nagrzeje. wtedy zawsze ladnie wszystko sie przedmucha :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "przedmuchiwanie" może czasami więcej zaszkodzić niż polepszyć więc OSTROŻNIE !

 

Tyle, że w tym temacie nie chodziło mi o "przedmuchiwanie" a o to czy różnica między Pb95 a Pb98 jest tylko w numerkach (czytaj w oktanach) czy wprowadza to istotne różnice w eksploatacji codziennej auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje od jakichs 2 miesiecy ciagle 98 z shella i nie ma co tu duzo mowic, inne auto. Duzo lepiej sie jezdzi, a silnik szybciej wkreca sie na obroty, spalanie zmalalo minimalnie, ale wole doplacic te 20gr i miec lepszy komfort jazdy. A z racji pracy jezdze dosc duzo. Moze nie jest to najlepsza praca pod sloncem, ale robie to co lubie bo jezdze samochodem a i kasa niezla (Telepizza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten temat ale nawiązując do posta powyżej to ile Ci za to rozwożenie pizzy płąca ?? Nie przypuszczam by to były wielkie pieniądze :mrgreen: A i w samochodzie pewnie tylko pizze czuć.

Jeżdżę na Pb 95 jestem zadowolony nie używałem 98 ale jak piszecie to spróbuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac temat.

98 jest lepsza a V-Power jeszcze lepsza. Warto czasami wlac lepsza benzyne i sie przejechac szybciej. A jezeli ktos leje caly czas lepsza benzyne to tym lepiej dla silnika.

 

Kazdy jezdzi na tym na co go stac :mrgreen: I o jakosci paliwa w naszym aucie decyduja:

-ilosc kasy w kieszeni

-niekiedy ilosc przejechanych kilometrow czym wiecej sie jezdzi tym bardziej patrzy sie na koszty

-i ostatnie na co nie mamy wplywu: to co znajduje sie w zbiorniku na stacji. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym postem kolegi, jest jednak jedna ważna sprawa:

To że cena Pb98 jest droższa od Pb95 nie oznacza tego, że lejąc Pb95 jeździmy oszczędniej 8-)

Ten post ma właśnie pokazać i obnażyć prawdę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak zwane "zludne oszczedzanie" jak np kupie znacznie tansze wycieraczki w markecie wiec zaoszczedze. tyle ze w 2lata kupi sie takich kompletow 20 wydajac wiecej niz za jeden/dwa komplety dobrych np valeo silencio. oczywiscie nie zawsze markowe=lepsze. trzeba wiedziec na czym warto, a na czym nie warto oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak zwane "zludne oszczedzanie" jak np kupie znacznie tansze wycieraczki w markecie wiec zaoszczedze. tyle ze w 2lata kupi sie takich kompletow 20 wydajac wiecej niz za jeden/dwa komplety dobrych

 

Po 1 OFFTOP ;-)

Po 2 to nie to samo (tu chodzi właśnie o odwrotność)

 

Po 3 właśnie o to mi chodzi, iż wydając więcej (bo na Pb98, która więcej kosztuje) w rzeczywistości zaoszczędzamy (spalamy mniej, uzyskujemy lepsze parametry auta)

 

Pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie offtopic

2. dokladnie to samo, kupisz tansza 95, wydasz mniej, ale czesciej bedziesz kupowal (wieksze spalanie)

3. ten punkt przeczy Twojemu 2. patrz moj 2.

 

a offtopic to teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zalewam 98 gdyż wydaje mi się że auto szybciej odpala (jeżdżę na gazie)
:mrgreen: :) :)

post roku :)

 

Widzę że marketing Schella robi swoje 8-) sorry ale Megance nie robi to żadnej różnicy. Sprawdzane wielokrotnie (trasa/miasto). Co jakiś czas można zalac "topowe" paliwko ale tylko dla poprawy własnego samopoczucia.

Lepiej lać na konretnej stacji, skąd masz pewność, że tankujesz to co jest napisane. Skoro auto bryka na 95 to nawet tego nie zasygnalizuje, że płacąc za 98 dostałeś np. 95,5

 

sory ale u mnie nie ma takiego badziewia jak shell wiec nie wiem o co ci kaman stwierdzam fakt nasze paliw są ******* i dlatego leję 98 (stać mnie na to to se leję) a poza tym WYDAJE mi się że auto lepiej odpala (a nie jestem z tych co wierzą w reklamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!