Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pobór prądu na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Od miesiaca jestem posiadaczem Scenica 2002r. 1,6 16V. Od początku mam problem z poborem prądu na postoju który wynosi 0,16A - po 3 dniach postoju akumulator jest rozładowany nie mozna odpalić samochodu. Dotarłem do tego że prąd pobiera UKŁAD PALIWOWY - po wyjęciu bezpiecznika pobór prądu spada.

Z góry dziękuję za posty na ten temat!!!! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadlo mi teraz do glowy, nie masz jakiegos magicznego odciecia paliwa? bo jesli tak to na 99,9% to jest wlasnie taki cud techniki. Ale fakt faktem ze cos jest nie tak bo przez 3 dni przy zaokragleniu to pobiera razem 8Ah czyli do standardowych 45Ah mu brakuje duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie a funkcje kompa, zegarek jeśli taki jest w tym autku, alarm, c zamek immo... to wszystko powinno "żyć" po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. 0,16 A to niewiele. aku nie powinno rozładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinMTC, te wszystkie funcje,które opisałeś nie mają prawa rozładować akumulatora nawet,gdyby auto stało 2 tygodnie.Nie mówiąc o 3 dniach.Musi mieć jakieś zwarcie,tylko pytanie gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy będzie zwarcie a w najgorszej opcji - pożar.

Skoda Octawia ( nowa ) 1.6, parkowana na ulicy - 3-4 dni akumulator nie uruchamia samochodu. Sprawa wynikła po zamontowaniu alarmu i dodatkowego modułu antyporwniowego. Skończyło się wymontowaniem owego mdułu i problem przestał istnieć - morał: albo fachowiec kiepski albo moduł do luftu ( był raz naprawiany i raz wymieniany na gwarancji ). Też się zastanawiałem jak można rozładować akumulator w 3-4 dni - widocznie można, krótkie jazdy, chłodne dni i nawet nowy akumulator traci swoje parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy będzie zwarcie

Nie będzie zwarcia - będzie grzejnik <czerwona>

Przerabiałem, nie doceniamy naszych pociech. Nie będzie zwarcia, ponieważ metalowy przedmiot zadziała tam jak grzałka (u mnie była dość gruba szpilka). Zmieniła kolorek aż do fioletowego a bezpieczniki caluteńkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór 160mA dla samochodu, który stoi to nie dużo !

Pobiera prąd immobilajzer, radio, alarm i inne...

Przy prądzie 160 mA aku rozładowywany jest 3,84 Ah na dobę. Więc po 3 dniach zjada 10 Ah z akumulatora. To daje 18 dni postoju bez kompletnego rozładowania akumulatora.

 

Nie pali ci sie przypadkiem non stop np. lampka w podsufitce / schowku ? 5 W żaróweczka pobiera podczas świecenia jakieś ~400 mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!