Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moje auto to megane 1,6 16V z 2001 roku, chciałbym się dowiedzieć jakie tarcze posiada moje auto, jest bowiem wiele sugestii iż są one wentylowane a z drugiej strony nie?

 

 

Z góry dziex za odpowiedź

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dayzee, najłatwiej skręcić koła na max. i pochylić się przed nimi. Można ręką dotknąć wieńca tarczy. Jak wyczujesz prostokątne otwory biegnące w jej wnętrze to masz wentylowane. Raczej takie będą. Jeśli jedna jest wentylowana, to i "z drugiej strony" powinna być taka sama.

a z drugiej strony nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę troszkę więcej danych które znalazłem :

 

Średnica [mm]: 280

Grubość tarczy [mm]: 24,0

Minimalna grubość [mm]: 21,8

Typ tarczy: wentylowana

 

Ilość otworów: 4

Średnica otworu [mm]: 100

Wysokość [mm]: 44

Średnica otworu centrującego [mm]: 61

Średnica wewnętrzna [mm]: 140

otwór o śr [mm]: 13,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam brembo nr 09.8137,24 jest to równoznaczne z nr renault 7701205230

sam wymieniałem w tym tygodniu na nowe, koszt 300zł.

Brembo są świetne bo ... nie korodują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję trochę kotleta żeby nowego tematu nie zakładać:)

przyszedł czas na klocki(zapieczony jeden z samo regulatorów doprowadził do prawie całkowitego zużycia wewnętrznego klocka) pozostałe 3 sztuki są OK ale trzeba wymienić wszystko) Po dokładnych oględzinach :unsure:okazało się, że tarcze także szału nie robią strasznie nierówno zużyte od wewnętrznych stron ale wytrzymały 70 tysięcy marka nieznana, toczył nie będę niestety mój tokarz (fachowiec pierwsza klasa) jest już Ś.P. a do innych jakoś nie mam przekonania :)

 

Wybór padł na klocki Lucas(70zł) i tarcze SBS (90zł. sztuka) co do klocków wiem, że są Ok używałem w Astrze ale zastanawiają mnie te tarcze, sprzedawca w sklepie mówi, że są dobre, sprzedaje je od kilku lat i jeszcze nie miał żadnej reklamacji .

Ma ktoś takie tarcze założone ? Poproszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się trzymać zasady, że jakie klocki, takie tarcze.

W 90% przypadków unika się wtedy problemów typu piszczące klocki.

Warto trochę dopłacić i oszczędzić sobie nerwów.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Ja też trochę odgrzeję temat, muszę kupić tarcze i klocki, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tarczami firm Samko, RoadHouse, Ferodo?

Samko jest dla mnie firmą nieznaną -najniższa cena, Roadhouse tu opinie czytałem podzielone, natomiast o Ferodo nie słyszałem złego zdania,

w przeciwieństwie do np. Brembo, gdzie zdania są też podzielone.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem że cena nie gra roli :-) ,

ATE znalazłem za ok. 500zl same tarcze

TRW ok 440zl

a Ferodo 310zl a nawet widzialem za 340zl juz komplet z klockami tez Ferodo,

rozumiem ze Samko czy roadhouse odpada bo to moze być lipa ale czy napewno jest sens dokładać te 100 czy 200zl do TRW czy ATE biorąc pod uwagę Ferodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!