Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile kosztuje cały układ wydechowy


smok12

Rekomendowane odpowiedzi

A co to znaczy "cały układ wydechowy"? Razem z kolektorem wydechowym, czy tylko tłumiki, a może tłumiki i katalizator?

 

Kolektor - ok. 500zł

Katalizator - podobnie

Środkowy + końcowy - ok. 300zł

Do tego jeszcze robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik jest zespolony z tłumikiem środkowym a nie z katalizatorem. Jako że jest to jedna część, to kupując tłumik środkowy kupujemy też łącznik. Nic doliczać nie trzeba.

 

P_r_z_e_m_o - wymieniałeś sam łącznik, którego musieli odciąć od tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik jest zespolony z tłumikiem środkowym a nie z katalizatorem. Jako że jest to jedna część, to kupując tłumik środkowy kupujemy też łącznik. Nic doliczać nie trzeba.

Nie wiem jak w jest w meguli, ja mam łącznik pomiędzy kolektorem a katalizatorem

Jak bym kupił oryginał to miałbym połączenie z kolektorem łącznik elastyczny i katalizator bo to jest jeden element.

P_r_z_e_m_o, chyba, że zainwestuje w oryginalny katalizator wtedy łącznik elastyczny tworzy z nim jedną całość (u mnie MI PHII).

Noooo!!! :cry:

ZTCW to oryginalny katalizator kosztuje ok 2000 zł, zamiennik który trzeba dospawać do istniejącej rury ok 500zł + 100 robocizna

 

Acha stary katalizator da się sprzedać za 150-200 zł, jeszcze przyjadą i odbiorą, więc można trochę ograniczyć koszty

Ja mam wydech nr 066.960.06

Zresztą jak widać na tym zestawieniu nawet w Meganie są różne rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plecionka to tłumik drgań i powinien znajdować się pomiędzy katalizatorem a tłumikiem środkowym. Katalizator powinien być umocowany dosyć stabilnie do auta a pozostała część układu wydechowego za pomocą "plecionki"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny katalizator kosztuje ok 2000 zł, zamiennik który trzeba dospawać do istniejącej rury ok 500zł + 100 robocizna

W Polsce produkowane są "zamienniki" z rurami, więc nie trzeba spawać, tylko zwyczajnie przykręcić (oczywiście po posmarowaniu pastą uszczelniającą) z jednej (do kolektora), a z drugiej strony złączyć obejmą.

wistak.pl/aukcje/2491956,ORYGINALNY-KATALIZATOR-METALOWY-DO-RENAULT-MEGANE.html"]Zamienniki takie kosztują od 350 do 450 zł. Ja za wymianę katalizatora zapłaciłem dziś łącznie 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!