Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny, a alarm...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

takie krotkie pytanko, kiedys ktos zamonotwal ( jakaś firma ) alarmik u mnie w Megane ( 2000r 1.4 16V ) i tak ejst to alarm SEOpodobno calkiem niezły tylko nikt nie podpioł wysterowania centralnym zamkiem i musze raz zamykac guzikiem z kluczyka a potem zalączac alarm. Dotarlem do schematu tego modelu alarmu i ma on wysterowanie masą centralnego, czy szpece z jakiegos powodu nie podpieli tego czy poprostu z lenistwa ? czy jesli wysteruje oryginalny centralny alarmem nie bnędzie się to jakoś kłócić z immo lub czymś innym ? A druga sprawa jakie kabelki podaja wysterowanie zamknij/otwórz ( chodzi o kolor ) i czy z guziczka da sie je dorwać bo podobno Megane ma wysterowanie również masą jak moj alarm.

 

Z góry dzięki !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to skoro alarm steruje masą to już nie podziałasz za bardzo gdyż w meg zamek sterowany jest plusem (przynajmniej meg I ph1). Musisz jednak sprawdzić gdyż ja mam ph1.

Jak on działa i czym jest sterowany? Wystarczy że wyciągniesz przycisk z konsoli, następnie weźmiesz kontrolkę do ręki, podłączysz jej kabel do masy. Dotkniesz kontrolką prawego zewnętrznego przewodu kostki. Wciśniesz przycisk od wyciągniętego centralnego tak jak byś nim zamykał auto i w tej chwili powinna się zaświecić kontrolka. To znaczy że sterowany jest plusem. Jeżeli będzie masa to nie zdążysz nic wcisnąć bo od razu powinno się auto zamknąć nic nie wciskając. Wtedy też będziesz wiedział które przewody do czego służą.

 

w meg I o ile jeszcze pamiętam to od impulsów zamknij / otwórz są dwa zewnętrzne przewody w kostce.

Impuls zamknij to kabel od prawej strony patrząc od czoła kostki

impuls otwórz to lewy kabel patrząc również od czoła kostki.

Zresztą żaden problem to sprawdzić.

Kiedyś zamieszczałem na forum schematy centralnego z meg I ph1 ale musisz to jakoś znaleźć. Wtedy to lepiej opisałem bo więcej pamiętałem.

Jak wyciągniesz przycisk to idzie wszystkiego się dowiedzieć za pomocą kontrolki które styki przełącznika od centralnego pracują i do czego służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good ma miernik to tym sprawdze w paru autach wpinalem sie juz w centralny fabrycnzy al;armem zakladanym przezemnie ale zastanawialo mnei czemu mechnaicy nei zrobili tego w Meganie i glwonei martiwlem si eo impuls immo czy po nacisniaciu guzika w kluczyku poza zamknieciem drzwi nei wlacza sie jeszcze jakas inna blokada czy tylko same drzwi. Co do sterowania +/- to gdzies w necie dorwalem sprawdze najwzyej zaloze przekaźniczki i bedzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seo Concerto, i ze schematu tego alarmu ksazuje na czarno-czerwony syg zamkniecia i i czarny jako otwarcie. i Chyba się podepne w ten guziczek :mrgreen: zoabcze jakie tam kable są. Zostaje mi jeszcze znalezienie centralki :) ale bede demonotwal zegary bo mi cos nawala wskazowka obrotomierza ( cos chrzaczy przy testach zegarow tez pewnie jakis syf ) to mysle ze moze znajde :) i podepne w calosc, w tedy mamuśka niebedzie klikac musiala 2 to ja w kaslzu mam centralny i alarm na jeden guziczek hehehe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!