Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ABS dziala ale kontrolka nie świeci :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ABS-em a mianowicie, dzisiaj zachamowalem gwaltownie na sniegu by sprawdzic ABS, i chyba dziala bo niezostaly żadne slady chamowania a i slyszalem tez jak w tym momencie pracowal ABS bylo to takie syczenie więc chyba to oznacza ze dziala prawda?? Powiedzcie mi bo może sie myle a chcialbym wiedzieć czy dziala.

Ale moj problem tkwi w tym ze podczas tego testu niezaswiecila sie kontrolka od ABS-u na desce rozdzielczej, a rzy uruchomieniu silnika zawsze sie zaswieci na 3 sekundy a potem znika, i tu mam do was prosbe, powiedzcie mi czym by to bylo spowodowane?? I czy uklad jest sprawny?? I najwazniejsze czy to jest usterka, jesli tak to jak ja naprawic??

Dziekuje wam gorąco za odpowiedzi <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gwałtownym hamowaniu kontrolka nie świeci, tylko czujesz pod pedałem wibracje.

Podczas uruchamiania jak się zapala i gaśnie tzn że jest ok, nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko dwie rzeczy. Działanie ABSu objawia się raczej wibracjami pedału hamulca i dość głośnym churgotem, a nie syczeniem.

Druga sprawa to napisanie następnego posta o treści: 100 x hamować (bez używania kopiuj, wkej) <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być wciśnięty do oporu i może być przy tej prędkości. <ok>

Pamiętaj z ABS-em zawsze trzyma się pedał na max. w sytuacjach awaryjnych i nigdy nie zwalnia/odpuszcza. Noga może latać aż pod brodę a pedał musisz cisnąć ile się da :mrgreen:

W sytuacjach normalnych, wiadomo lekko wystarczy aby autko zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekhip, co Ty tak z tą kontrolką <ok> Przecież wyjaśniono, że powinna świecić tylko przy włączaniu zapłonu w celu kontroli czy świeci,(czy się nie przepaliła) a potem nie powinna się zapalać. Jej zaświecenie w czasie jazdy świadczy o uszkodzeniu układu ABS i to dopiero może Cię denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kontrolka od ABS'u zapala sie podczas jazdy/hamowania to znaczy ze układ ten nie działa. Kontrolka ma sie zapalić tylko i wyłącznie przy zapłonie na ok. 3sek i potem zgasnąć. Działanie ABS'u rozpoznaje się po specyficznym pulsowaniu pedału hamulca... co do syczenia to nie dochodzi on zapewne z układu ABS; może serwo hamulca jest nieszczelne? wtedy właśnie podczas hamowania daje się usłyszeć specyficzne syczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwo hamulca

podciśnieniowe wspomaganie układu hamulcowego, to to co pomaga Ci naciskać na tłoczek pompy hamulcowej. Różnicę widzisz naciskając na hamulec z włączonym silnikiem i z wyłączonym. (zazwyczaj od drugiego naciśnięcia ponieważ dobre serwo trzyma jeszcze podciśnienie po wyłączeniu silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!