Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poradźcie co mam zrobić... tarcze/pasek


Lenar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dawno kupiłem autko z komisu a jak wiadomo jak się kupi używane to trzeba co nieco wymienić itp.... Autko było jako ciężarowe dziś zrobilem niby taki przegląd-zmianę na osobowy pisze niby bo gość skasował 200zł za niby sprawdzenie pasów usuniecie kratki itp.. Tyle że kratki nie było, pasy były oryginalne, zagłówki na miejscu.... No cóż tak już jest - jest stawka i tyle to kosztuje za mały świstek... Ale mam inny problem gość jeszcze zajrzał pod autko i powiedział ze tylne tarcze są do wymiany... Udałem się do mechanika który to oznajmił po sprawdzeniu jak i co i ile kosztuje ze tarcze za 1 szt ok 400zł :shock: czyli 800zł same części + robocizna.... masakra tak drogo... to są w jakimś komplecie :-? Mechanik trochę obejrzał autko i poradził abym z tarczami poczekał a lepiej w pierwszej kolejności wymienił pasek z pompom wody... Hmm no niby racja nie wiem kiedy był wymieniany auto ma 142tys km i mechanik stwierdził ze pompa nie za dobrze pracuje już :-? Cała wymiana ma kosztować 500zł (części + robocizna). Jak myślicie drogo ? Poczekać z tymi tarczami bo teraz to te 500 na pasek bym miał..... Nie wiem sam tarcze ważne są ale autko hamuje bez zastrzeżeń.... Ehhh mam dać jutro odpowiedz na co się decyduje.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd ważniejszy, bo jak strzeli to koszta wielkie przy naprawie silnika.

Poszukaj sobie sklepu z częściami do aut francuskich a dostaniesz te części taniej.

Potem tylko dobry z naciskiem na dobry warsztat i po sprawie.

O cenach poczytaj na forum - już było pisane o rozrządzie i pompie wody.

O tarczach też już coś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie jeżdzij już do tego gościa. :-| Pompa wody w tym modelu jest napędzana paskiem rozrządu, więc jeśli zdecydowałbyś się na jej wymianę to co za tym idzie wskazana byłaby też wymiana całego kompletnego rozrządu. Za samą oryginalną pompę w ASO żądają 400zł, ale za bardzo dobry zamiennik np. firmy Hepu lub SKF zapłacisz w granicach 130-180 zł. Do tego pasek Gates- 80 zł.,oraz koniecznie dwie rolki a to następne 250-300zł, no i robocizna, która w zależności od warsztatu klasuje się między 150 - 300 zł. Możesz też zlecić tą usługę w ASO, to jakieś 1500-1900 zł. Jeśli ów mechanik utrzymuje że wystarczy wymienić samą pompę z paskiem to jest w błędzie.A tak w ogóle to po czym zdiagnozował że zle pracuje bez jej demontażu lub samych oględzin, kiedy ta pompa jest niewidoczna z zewnątrz? Po zbiorniku wyrównawczym lub samym dzwięku nie da się jednoznacznie wskazać na awarię pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Jagu powiadasz LUC DF4272 za 130 tylko ze to nie pasuje :-| Mam kombi 2000r tam musi być ponoć z łożyskiem taki komplet.... i to jest dość drogie :-( Na allegro znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/item482991873_oryg_...nic_megane.html czyli ok 500zł na dwa koła lepsze to niż te 800 :-> Ale zrobię pasek w pierwszej kolejności <ok>

 

[ Dodano: 2008-11-25, 18:46 ]

Rbit ja się za bardzo nie znam :roll: Pisząc pasek chodzi mi o cały rozrząd i mechanik to tez radzi wymienić wraz z pompom. Po czym poznał to nie wiem coś po dźwięku ze coś hałasuje zaglądał z każdej strony... :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zdecydowałem się na wymianę rozrządu <ok> tarcze poczekają jak radzi Radek-Śląsk do wiosny - hamulce działają bez zastrzeżeń a ja nie szaleje wiec nie planuje gwałtownego hamowania itp. - w zimnie jeżdżę w 95% po mieście wiec dam rade :mrgreen: Po wymianie paska i pompy będę spokojniejszy :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!