Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szczeniak-tunig optyczny...


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

DARKOM, ja miałem takie moduły flux niebieskie wmontowane w podsufitce i nie wiem jak ty, ale mnie one raziły :-/ , dałem białe, śą dużo lepsze :mrgreen: jaśniej oświetlają i nie oślepiaja polecam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to montowanie głośników w tylnej półce, obniża użyteczność samochodu, utrudnia zdejmowanie tejże półki a pakowanie czegoś większego pod nią grozi uszkodzeniem kabli. Osobiście wolałbym naprawdę bardzo dobre głośniki, w miejscu fabrycznym i dobre wytłumienie tego miejsca niż klocki na klapie. Poza tym jak zdejmiesz tylna półkę tak aby przewieźć coś większego to musisz odpiąć głośniki i nagłośnienia z tyłu niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tylnich głośników to kabelki są na wsuwki i w każdej chwili można je odpiąć <ok> a ile to razy sie przewozi ponad gabarytowe rzeczy aby ściągać półkę ? :shock: a z przodu przecież głosniczki mam też wymienione wiec i coś z tyłem chciałem zrobić.A ile miejsca jest w org komorach z tyłu każdy wie :shock: a miejsca na sub nie ma wózek dosc często z tyłu gości .No mi akurat lepiej pasuje oswietlenie blu ale to kwestia gustu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę nie zawalać i nie obciążać tylnej półki. Domyślam się, że są na wsuwki, nie podejrzewam, że wykazałeś się aż takim brakiem pomyślunku żeby je tam lutować i kompletnie uniemożliwić sobie ew. zdjęcie półki. Miejsce fabryczne w zupełności wystarczy jeśli się kupi porządne markowe głośniki a nie wielkie talerze mejd in daleki, bliżej nie określony, wschód ;-) Ja zacznę od porządnego wyciszenia całego samochodu, od komory silnika, przez drzwi, podłogę i bagażnik a potem zacznę szukać jakiegoś dobrego nagłośnienia.

Wydaje mi się, że dobre audio powinno mieć przede wszystkim mocny i porządny przód a nie tył, poza tym zawsze jak montowałem głośniki w tylnej półce to albo nie mogłem z nikim zamienić słowa albo każdy kto jechał na tylnej kanapie prosił o ściszanie tylnych głośników bo ryczały im prosto w uszy.

 

p.s wspomniałeś o wózku więc zakładam, że masz małe dziecko i pewnie wozisz je w foteliku na tylnych siedzeniach. Nie sądzisz, że maleństwo ma bardziej wrażliwy słuch od ciebie i możesz mu zaszkodzić grając w uszy takimi talerzami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie uparłes wiec odpieram twoje śmieszne zarzuty

po1 głosniki nie żadne made in nie wiadomo co a głosniki Magnat(no chyba ze to dla ciebie to samo <ok> )

po2 nie mów mi że malutkie głośniczki które wchodzą w miejsce fabrycznych bedą miały taką sama akustykę co większe i to w dodatku 3-drożne :shock: (chyba ze takie są ale i krocie kosztują !!!!)

po3 jak dzieci są z tyłu to ...jest taki patent w radiu jesli nie wiesz :mrgreen: gdzie w mig zmienia sie rozkład siły głosników przód -tył :-P

po4 nic nie zastąpi choć w przybliżeniu efektu basowego jak własnie umiesczenie takich głosników w półce a skrzynią jest bagażnik (taki mały substytut suba jesli ktos nie ma na niego miejsca :-P )

zresztą to mi ma sie podobać ten dzwięk i mam nadzieje zakończymy tą dyskusje co lepsze a co nie panie czepialski,a może Ty sie pochwalisz swoim sprzetem ??? i to raczej temat na car audio a nie na tuning bo tu była tylko wzmianka o sprzecie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wszystkim się zgadzam poza tym, że to nie są głośniki 3 drożne. Tylko na pudełku jest tak napisane. Wielodrożne głośniki to takie, które maja własne oddzielne membrany, np. zestawy odseparowane są 2 drożne ale nie takie gdzie jedna membrana stanowi bazę dla basów, gwizdków i całej reszty kabelków i plasticzków.

Wcześniej zakładałem sobie audio w Lanci Kappa, z przodu dałem Hertze odseparowane, więc dwu drożne, większy w drzwi, mniejszy na podszybiu, na tyle tylko duże w drzwiach i mniejsze w fabrycznym miejscu na tylnej półce. Przód zasilało samo radyjko pioneera a tylne dostały jeden własny wzmacniacz Blaupunkta, do tego skrzynia basowa z bass reflex na 25 cm. głośniku Alpine też z własnym wzmacniaczem takim jak tylne głośniki, po jakimś czasie musiałem założyć kondensator mocy bo po uruchomieniu audio plus climatronic, akumulator nie wystarczył i niestety po 10 minutach sprzątania na postoju z włączonym audio zdychał, ale to też była trochę wina starego aku.

Samochód był wyciszony w komorze silnika matą bitumiczną z folią aluminiową, podłoga, sama mata, drzwi mata bitumiczna plus gąbka dźwiękoszczelna.

Jeżeli komentarze niezgodne z twoim poglądem są według ciebie czepialstwem to poco w ogóle pytasz o opinie? Równie dobrze mogłeś napisać, że tobie pasuje i komentarze innych nie są mile widziane, chyba, że zakładasz, że każdy się będzie tylko zachwycał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie, że wygłuszenie to podstawa, bez tego nie ma co zaczynać z car-audio

 

jak ktoś traktuje półkę bagażnika jako substytut subwoofera to powodzenia <ok>

Żeby głośnik zapracował to musi mieć zamkniętą i szczelną komorę. Bagażnik do takich nie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius już tego wolałem nie pisać bo znowu będzie, że się przyczepiam... i, że czepialski jestem :-P

 

Chyba ładniej jak cenzuralnie się napisze.

 

[ Dodano: 2009-01-29, 12:39 ]

nie napisałem nie cenzuralnie. Pewnie chodzi ci o zwrot "przyp..." nie jest on nie cenzuralny a jego zakończenie można sobie dopowiedzieć a to jak kto dopowie to już jego kwestia, może być np. przypinam, przypatruję itd. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!