Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE III


Basenji

Rekomendowane odpowiedzi

No no no :oops: piekna meganka :)

 

Docieranie to osobny temat... ale czy analogicznie ktos docieral silnik bardziej agresywnie i mial z nim problemy ? Ja znam kilka osob ktore od nowosci jezdzily zupelnie normalnie i takze nie maja najmniejszych problemow...

 

Osobiscie uwazam, ze silnik powinien byc docierany w pelnym zakresie obrotow,

ale najwazniejsze nie przeciazany na niskich obrotach, np powyzej 2 biegu nie przyspieszac ponizej 1800obr.

 

W instrukcji od mojej avensis byl zapis: nie przeciazac silnika na niskich obrotach, nie uzytkowac silnika tak by pracowal na obrotach zblizonych do maksymalnych, unikac jazdy ze stala predkoscia obrotowa przez dluzszy okres czasu.

 

Dodam, ze bezwzglednie czy ktos bedzie docieral nisko obrotowo czy na wysokich obrotach silnik musi byc rozgrzany. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo wlasnie wygladam przez okno i widze ze do salonu renault przyjechala dostawa nowych megane... salon mam za oknem :oops: wiec widze co sie dzieje :oops: Szkoda tylko, ze moja jeszcze nie dotarla :/ Podobno te z poczatku lutego maja byc pod koniec marca w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno te z poczatku lutego maja byc pod koniec marca w polsce

 

To sie chyba nie do konca zgadza, ja zamawialem 19 lutego i autko juz na mnie czeka w salonie, co prawda pomogl mi w tym troche pan sprzedajacy ale to ze wzgledu na znajomosc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawialem 19 lutego i autko juz na mnie czeka w salonie

Tak... tylko :

- auto bylo juz wyprodukowane

- prawdopodobnie stalo gdzies na zapleczu czy tam na placu, musieli je jedynie wyczyscic i przygotowac do odbioru

 

Ja, podobnie jak pare innych osob czekam az je poskladaja :oops:

potem przywiaza, wymyja, przygotuja i zarejestruja (albo ja zarejestruje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawialem 19 lutego i autko juz na mnie czeka w salonie

Tak... tylko :

- auto bylo juz wyprodukowane

- prawdopodobnie stalo gdzies na zapleczu czy tam na placu, musieli je jedynie wyczyscic i przygotowac do odbioru

 

Ja, podobnie jak pare innych osob czekam az je poskladaja :oops:

potem przywiaza, wymyja, przygotuja i zarejestruja (albo ja zarejestruje).

 

aaa, pomylka.

Auto zamowilem 19 stycznia, nie lutego :)

Sorki za blad.

Autko ruszylo do produkcji 5go lutego :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie chyba nie do konca zgadza, ja zamawialem 19 lutego i autko juz na mnie czeka w salonie, co prawda pomogl mi w tym troche pan sprzedajacy ale to ze wzgledu na znajomosc

Z datą już się poprawiłeś a co do znajomości to uwierz mi że żadne znajomości Ci nie pomogą :oops: Nikt nie ma wpływu na proces produkcji włącznie z jaśnie najwyższymi w koncernie :oops: Swoje trzeba odczekać i tyle.

 

Niestety zeby dostac teraz zimowki na 17" trzeba sie niezle nagimnastykowac...

No i nieźle zapłacić - ja ostatnio zakładałem na Lage Dynamique'a to wyszło troszkę ponad 2700 PLN netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z datą już się poprawiłeś a co do znajomości to uwierz mi że żadne znajomości Ci nie pomogą :oops: Nikt nie ma wpływu na proces produkcji włącznie z jaśnie najwyższymi w koncernie :) Swoje trzeba odczekać i tyle.

 

Odczekac trzeba ale jest roznica miedzy czterema a osmioma tygodniami :oops: wydaje mi sie ze dealerzy maja wykupione samochody gotowe do produkcji, a konfiguracje wybiera klient kupujac samochod i mi sie moze trafil wlasnie taki z zamowionego wczesniej bo znajomy sprzedawca kombinowal cos z karteczkami i numerkami samochodow ktore wczesniej wykupil bez zadnej konfiguracji...czy jakos tak :)

 

nvm, juz odliczam godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nvm, juz odliczam godziny
A ja ... tygodnie

 

Tak patrzac na dostawy, wczoraj widzialem ze przyjechaly 2 albo 3 samochody ciezarowe z nowymi meganami. O ile dobrze widzialem coupe nie bylo.

Wiekszosc ciemny kolor(czarny/szary) oraz bezowe teraz stoja na parkingu,

zapewne jak trafisz z konfiguracja to masz taki "od reki" jak nie to czekasz.

 

Jak odbierzesz to oczywiscie pochwal sie tym cudem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to moje pierwsze w życiu forum ...., planuję zakup nowej meganki, napiszcie co idzie "wyrwać" od dilera przy zakupie, jaki upust, ewentulanie dodatkowe wyposażenie lub akcesoria. Niemile zostałem dziś zaskoczony odwiedzając salon - podwyżką (znałem ceny ze stycznia). No cóż każdy zrzuca to na wysoki kurs euro. Niby kryzys - więc dilerom powinno zależeć na sprzedaży. Interesuje mnie zakup autka z silnkiem 1,6 100KM (wystarczający dla potrzeb) i pytanko ile lub co idzie utargować :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaskce napisał/a:

Niestety zeby dostac teraz zimowki na 17" trzeba sie niezle nagimnastykowac...

 

No i nieźle zapłacić - ja ostatnio zakładałem na Lage Dynamique'a to wyszło troszkę ponad 2700 PLN netto.

e no nie jest tak źle. Zamówiłem w czwartek o 11.oo a o 13.oo w piątek miałem już Dunlop SP Winter Sport 3D 205/50R17 93 H XL na feldze. Cena z 4 szt. z wyważeniem, nowymi zaworkami itd. 2200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze dealerzy maja wykupione samochody gotowe do produkcji, a konfiguracje wybiera klient kupujac samochod i mi sie moze trafil wlasnie taki z zamowionego wczesniej bo znajomy sprzedawca kombinowal cos z karteczkami i numerkami samochodow ktore wczesniej wykupil bez zadnej konfiguracji...czy jakos tak :oops:

I tak i nie. Ja aktualnie mam w produkcji 8 Megane. 6 zamawianych było "pod klienta". Czyli przyszedł, powiedział dokładnie co chce a ja to zamówiłem do produkcji. 2 pozostałe skonfigurowałem sobie według mojej wizji z przeznaczeniem na salon. Mniej więcej około 14 dni od takiego zamówienia jak trafi się klient to jestem w stanie zmodyfikować to auto (później już nie ma opcji) ale... nie zmienię modelu czyli jak już jest MB3 to MD3 zrobić się z tego nie da - kolor, wersje, opcje jak najbardziej.

 

zapewne jak trafisz z konfiguracja to masz taki "od reki" jak nie to czekasz.

A skąd pewność że są to wózki wolne do sprzedaży ?? A może są to już sprzedane egzemplarze na które ktoś czeka tak jak Wy na swoje.

 

TCE 130 opóźnia się, zbanrutował dostawca jakiegoś elementu.

Prawdopodobnie od 1 lub 4 marca potanieją Meganki, przypuszczalnie 0 3%

Z jakiego źródła te wieści ?? Bo ja pierwsze słyszę.

 

Niemile zostałem dziś zaskoczony odwiedzając salon - podwyżką (znałem ceny ze stycznia)

Przecież to tylko 1500 PLN różnicy. Nie ma co dramatyzować. Kup w niemetaliku będziesz jeszcze 350 pln do przodu :oops:

 

No cóż każdy zrzuca to na wysoki kurs euro. Niby kryzys - więc dilerom powinno zależeć na sprzedaży

Wybacz ale to kompletny brak logiki !! Oczywiste jest to że dilerom zależy na sprzedaży i tak samo jak klientom na najniższych cenach ale... diler żeby sprzedał musi kupić to po pierwsze a po drugie to nie diler ustala ceny. Nie do nas pretensje.

A jeszcze co do kryzysu to powiem Ci że marzę o tym żeby trwał jak najdłużej :) Dla mnie kryzysem jest to że klientów nie brakuje a nie mam skąd brać dla nich samochodów. Do salonu powstawiałem już używane samochody coby pustkami nie świecił jak mięsny za PRL'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!